Co za rajd! Genialny gol Zielińskiego w Pucharze Włoch (WIDEO)

Cóż za wejście w mecz Piotra Zielińskiego! Reprezentant Polski już w 3. minucie gry, po spektakularnym rajdzie, uderzył z odległości szesnastu metrów i pokonał Leandro Chichizolę.

Spotkanie 1/8 finału Pucharu Włoch pomiędzy SSC Napoli a Spezią Calcio nie mogło rozpocząć się dla Zielińskiego lepiej! W trzeciej minucie gry Polak otrzymał podanie na własnej połowie i od razu ruszył z piłką w kierunku bramki przeciwnika. Środkową formację Spezii minął poprzez grę "w trójkącie" z jednym z partnerów, a następnie zszedł do środka i uderzył, z granicy pola karnego, w kierunku prawego słupka bramki Chichizoli. Strzał był precyzyjny i bramkarz musiał wyciągnąć piłkę z siatki!

W pierwszej połowie Polak był najbardziej aktywnym zawodnikiem na boisku i mógł ustrzelić nawet hattricka. W 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jego "główkę" sparował jednak Chichizola, a dziesięć minut później pomocnikowi zabrakło niewiele, by zmieścić piłkę w samym okienku bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 i to Napoli zagra w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

SSC Napoli - Spezia Calcio 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Zieliński (3'), 1:1 Piccolo (35'), 2:1 Giaccherini (55'), 3:1 Gabbialdini (57').

SSC Napoli: Rafael Cabral - Ivan Strinić (78' Elseid Hysaj), Nikola Maksimović, Raul Albiol, Christian Maggio - Piotr Zieliński, Amadou Diawara, Marko Rog - Lorenzo Insigne (60' Jose Maria Callejón), Manolo Gabbialdini (80' Leonardo Pavoletti), Emanuele Giaccherini.

Spezia Calcio: Leandro Chichizola - Francesco Migliore, Claudio Terzi, Nahuel Valentini, Filippo De Col - Alessandro Deiola, Pietro Ceccaroni (66' Nico Pulzetti), Giulio Maggiore - Jaime Baez (73' Giuseppe Mastinu), Alessandro Piu, Antonio Piccolo (67' Pablo Granoche).

Sędzia: Luca Pairetto.