Kapitalny występ Zielińskiego! Napoli w ćwierćfinale Pucharu Włoch

W 1/8 finału Pucharu Włoch SSC Napoli podejmowało u siebie Spezię Calcio. Świetny mecz rozegrał Piotr Zieliński, który wynik spotkania otworzył już w 3. minucie, po fenomenalnym rajdzie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół Napoli, który obecnie znajduje się na ostatnim miejscu podium w tabeli Serie A. Dużo słabsza "na papierze" Spezia plasuje się natomiast na dziesiątej lokacie w drugiej lidze włoskiej i pokonanie jej nie powinno teoretycznie stanowić dla neapolitańczyków problemu.

Pierwsza połowa zaczęła się od niesamowitej akcji Piotra Zielińskiego! W 3. minucie gry przyjął on piłkę na własnej połowie boiska i po pokonaniu około pięćdziesięciu metrów, strzałem z dystansu zmusił bramkarza Spezii do kapitulacji. Polak był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem na murawie i w ciągu pierwszych 45 minut mógł ustrzelić nawet hattricka! W 24. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jego "główkę", z najwyższym trudem, sparował Leandro Chichizola, a dziesięć minut później zabrakło naprawdę niewiele, by udało mu się zmieścić piłkę w samym okienku bramki.

Po dobrym okresie gry w szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie, które wykorzystał napastnik drugoligowca Antonio Piccolo. Po jego uderzeniu tor lotu piłki zmienił jeszcze jeden z obrońców "Azzurrich" i kompletnie zmylił tym Rafeala Cabrala. Na przerwę zespoły schodziły więc przy jednobramkowym remisie.

Na początku drugiej odsłony było widać, że to podopieczni Maurizio Sarriego są bardziej zdeterminowani do osiągnięcia korzystnego rezultatu. Najpierw w 56. minucie kapitalnym wolejem popisał się Emanuele Giaccherini i pięknym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później było już 3:1, gdy Marko Rog minął dwóch obrońców gości i wyłożył piłkę do nadbiegającego Manolo Gabbialdini, a ten z odległości metra skierował piłkę do pustej bramki.

SSC Napoli - Spezia Calcio 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Zieliński (3'), 1:1 Piccolo (35'), 2:1 Giaccherini (55'), 3:1 Gabbialdini (57').

SSC Napoli: Rafael Cabral - Ivan Strinić (78' Elseid Hysaj), Nikola Maksimović, Raul Albiol, Christian Maggio - Piotr Zieliński, Amadou Diawara, Marko Rog - Lorenzo Insigne (60' Jose Maria Callejón), Manolo Gabbialdini (80' Leonardo Pavoletti), Emanuele Giaccherini.

Spezia Calcio: Leandro Chichizola - Francesco Migliore, Claudio Terzi, Nahuel Valentini, Filippo De Col - Alessandro Deiola, Pietro Ceccaroni (66' Nico Pulzetti), Giulio Maggiore - Jaime Baez (73' Giuseppe Mastinu), Alessandro Piu, Antonio Piccolo (67' Pablo Granoche).

Sędzia: Luca Pairetto.