Liga Mistrzyń: Siatkarki Chemika rozgromiły Telekom Baku

W spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Telekom Baku przegrały z Chemikiem Police 0:3. Mistrzynie Polski były faworytkami meczu i bez kłopotów się z tej roli wywiązały.

Na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzyń siatkarki z Polic uległy we własnej hali Liu Jo Nordmeccanica Modena 1:3. W drugiej serii gier przedstawicielki Orlen Ligi zmierzyły się na wyjeździe z ekipą Telekom Baku, która w pierwszym spotkaniu również przegrała z drużyną z Włoch - 0:3 z Imoco Volley Conegliano.

- Zespół jest mieszanką zawodniczek zagranicznych z lokalnymi. Podstawowa szósta składa się najczęściej z trzech Serbek, Bułgarki i dwóch Azerek. Wiele osób mówi, że to jest najsłabsza ekipa w naszej grupie. Nie zgadzam się z takim podejściem. Styl gry Telekomu na pewno nie jest słaby - mówił przed spotkaniem trener mistrzyń Polski Jakub Głuszak.

Policzanki od początku spotkania narzuciły rywalkom swój styl gry i już na pierwszej przerwie zbudowały kilkupunktową przewagę (4:8). W środkowej części seta przyjezdne powiększały przewagę, m.in. dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze w ataku (10:16). W końcówce podopieczne trenera Głuszaka punktowały już seryjnie i premierowa odsłona zakończyła się porażką gospodyń 16:25.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Dobra postawa Joanny Wołosz w polu zagrywki dała policzankom przewagę na pierwszej przerwie (3:8), w środkowej części seta uaktywniła się z kolei Stefana Veljković i siatkarki Chemika powiększały dystans (9:16). Przyjezdne dominowały, a gdy Wołosz wywalczyła piłkę setową przy stanie 17:24, wydawało się, że znów gładko wygrają tę partię. Gospodynie nie rezygnowały jednak, wygrały trzy akcje z rzędu i dopiero za czwartym podejściem Agnieszka Bednarek-Kasza obiła blok rywalek kończąc seta.

Trzecia partia, podobnie jak poprzednie, rozpoczęła się od dominacji siatkarek Chemika. Zagrywką punktowała tym razem Malwina Smarzek (3:8). W dalszej części seta policzanki nie straciły koncentracji, spokojnie budowały przewagę  (9:16, 13:20) i pewnie zmierzały do zwycięstwa.  Po błędzie siatkarek Telekomu policzanki miały piłkę meczową (17:24), gospodynie znów zdołały ugrać w końcówce kilka punktów, ale skuteczny atak Veljković ustalił wynik seta na 20:25 i zakończył to jednostronne spotkanie.

W drugim spotkaniu drugiej kolejki grupy A Ligi Mistrzyń dojdzie do konfrontacji dwóch włoskich drużyn. W czwartek w Modenie Liu Jo Nrodmeccanica zagra z Imoco Volley Conegliano. W kolejnym meczu Chemik podejmie 25 stycznia w szczecińskiej Azoty Arenie mistrzynie Włoch - Imoco Volley Conegliano.

Telekom Baku - Chemik Police 0:3 (16:25, 21:25, 20:25)

Telekom: Jovana Vesovic, Aleksandra Petrovic, Sladjana Mirkovic, Jelyzaweta Samadowa, Olena Hasanowa, Maraharyta Azizowa - Marija Filipowa (libero) oraz Ksenija Ivanovic, Anastasiya Bezsonowa.

Chemik: Katarzyna Zaroślińska, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Stefana Veljkovic oraz Mariola Zenik (libero).