Liga Mistrzyń: Zwycięstwo Tauronu MKS we Francji (WIDEO)

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Saint–Raphael Var VB przegrały z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 1:3. Gospodynie zdołały wygrać trzecią partię, w pozostałych górą były podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery.

Na inaugurację zmagań w obecnej edycji Ligi Mistrzyń siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza uległy w Azerbejdżanie drużynie Azerrail Baku 1:3. Ekipa Saint–Raphael Var VB również przegrała swe spotkanie - 0:3 z Fenerbahce SK Stambuł, dla obu drużyn spotkanie drugiej kolejki było więc okazją do wywalczenia pierwszych punktów w tych rozgrywkach.

Dąbrowianki dobrze otworzyły to spotkanie (0:3, 5:8) i na przestrzeni seta utrzymywały wywalczoną na początku przewagę. Po asie serwisowym Yael Castiglione gospodynie przegrywały 10:14; na drugiej przerwie 12:16 - po skutecznym ataku Darii Paszek; później - 14:20 po skutecznej kontrze Aleksandry Sikorskiej. Gospodynie miały kłopoty ze skutecznością w ataku. W końcówce przyjezdne miały moment przestoju, ekipa z Francji wygrała kilka akcji z rzędu, ale nie była już w stanie odrobić strat. Helena Horka obiła blok rywalek i ustaliła wynik tej partii na 18:25.

W drugim secie przewaga siatkarek z Dąbrowy Górniczej była jeszcze bardziej wyraźna. Początek tej partii miał co prawda wyrównany przebieg (6:6), ale przyjezdne szybko odzyskały inicjatywę i w środkowej części seta dominowały na parkiecie. Gdy Castiglione wygrała akcję na siatce dystans wzrósł już do dziesięciu oczek (8:18) i stało się jasne, że Tauron MKS pewnie tę patrię wygra. Wynik seta na 15:25 ustaliła Tamara Kaliszuk.

Początek trzeciego seta to okres słabszej gry dąbrowianek. Wykorzystały to gospodynie, które prowadziły na pierwszej przerwie 8:5. Podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery odrobiły straty, a po asie serwisowym Darii Paszek uzyskały prowadzenie (10:11). Do drugiej przerwy technicznej trwała wyrównana walka (16:15), ale w końcówce znów przewagę uzyskały gospodynie, które ostatecznie wygrały seta 25:20 i przedłużyły spotkanie.

W czwartym secie siatkarki Tauronu MKS znów dominowały na parkiecie. Na pierwszą przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 3:8 po skutecznym ataku Sikorskiej, na drugiej było 10:16 - tym razem po ataku Kaliszuk. Ekipa z Orlen Ligi w pewnym momencie miała siedem oczek zaliczki (12:19), a mimo to gospodynie zdołały nawiązać walkę i złapać kontakt z rywalkami (22:23). W decydującym momencie przyjezdne się jednak przebudziły, a dwa decydujące punkty zdobyła Kaliszuk.

St.Raphael Var VB - Tauron MKS 1:3 (18:25, 15:25, 25:20, 22:25)