Marković: Czuję głód gry

Piłka nożna
Marković: Czuję głód gry
fot. Cyfrasport

- Czuję już głód piłki i gry – powiedział Vanja Marković, który z zespołem Korony rozpoczął w poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy.

- Przez trzy tygodnie porządnie odpocząłem, ale teraz z przyjemnością wracam do treningów – dodał Serb.

Marković miał bardzo udaną końcówkę ubiegłego roku. W zespole trenera Macieja Bartoszka serbski piłkarz miał pewne miejsce w podstawowej jedenastce i zdobył dwa gole.

- Dlatego w doskonałym nastroju spędziłem ostatnie trzy tygodnie – zapewnił.

- Porządnie odpocząłem, spotkałem się z rodziną i przyjaciółmi. Ale nie ukrywam, że czuję już głód piłki i gry – dodał pomocnik Korony.

Kieleccy piłkarze w czwartek wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.

- Pogoda nie zachęca do treningów, ale musimy "ładować akumulatory" na drugą część sezonu. Będziemy pracować głównie nad motoryką. Przed nami dużo ćwiczeń i biegania. Podczas drugiego zgrupowania na Cyprze już będziemy mieć więcej zajęć z piłką – podkreślił piłkarz.

W kadrze kieleckiego zespołu doszło już do kilku zmian. W Koronie nie zobaczymy w rundzie wiosennej m.in. Zbigniewa Małkowskiego.

- Na pewno szkoda, bo to świetny bramkarz, o czym nie muszę chyba nikogo przekonywać. W ostatnich meczach ubiegłego roku spisywał się znakomicie. Był silnym punktem naszej drużyny. Będzie nam go na pewno brakować. Musimy znaleźć nowego, ale to już zadanie dla klubowych działaczy i trenerów. Żałuję, że nie zagramy już w jednej drużynie, jednak takie jest życie – powiedział z żalem Marković.

Korona rok zakończyła na dziewiątym miejscu w tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym co siódma Pogoń Szczecin i ósma Arka Gdynia.

- Mamy bardzo dobrą sytuację wyjściową przed rundą wiosenną. Wiadomo, że naszym celem jest pierwsza ósemka. Ostatnie ligowe mecze dodały nam wiele wiary w swoje możliwości, że możemy to zadanie wykonać. Ale przed nami jeszcze wiele spotkań i wszystko się może zdarzyć – wspomniał serbski pomocnik.

W Grodzisku Wielkopolskim kielczanie przebywać będą do 18 stycznia. Podczas tego obozu rozegrają dwa mecze kontrolne - 14 stycznia z Zagłębiem Lubin, a cztery dni później z byłym klubem trenera Bartoszka Chojniczanką Chojnice. 21 stycznia w kolejnym sparingu Korona zmierzy się ze Stalą Mielec. Mecz rozegrany zostanie w Kielcach lub Woli Chorzelowskiej.

25 stycznia Korona wyjedzie na drugie zgrupowanie do Ayia Napa. W tej cypryjskiej miejscowości kielecki zespół będzie trenował do 4 lutego i rozegra w tym czasie cztery mecze kontrolne: 27 stycznia z rumuńskim CFR Cluj, trzy dni później z Atlantasem Kłajpeda i FK Cukaricki Belgrad, a 2 lutego jego przeciwnikiem będzie Partizan Belgrad.

Po powrocie z Cypru zespół będzie już trenował na własnych obiektach. Rozgrywki ekstraklasy Korona wznowi 11 lutego wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze