Masternak o dopingu: Wszyscy i tak biorą? To nieprawda!

Sporty walki
Masternak o dopingu: Wszyscy i tak biorą? To nieprawda!
fot. PAP

Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) na swoim profilu na Facebooku odniósł się do afery dopingowej z udziałem Michała Cieślaka (15-0, 11 KO) i Nikodema Jeżewskiego (12-1-1, 7 KO). Pięściarz zaznacza, że jest przeciwny używaniu środków dopingujących. – Osobiście zawsze i niezmiennie jestem przeciwny dopingowi i potępiam takie działania – napisał.

Masternak bije się w tej samej kategorii wagowej co pięściarze, którzy wpadli na stosowaniu niedozwolonych środków. Jest wielkim przeciwnikiem stosowania niedozwolonych środków i bierze udział w programach takich jak VADA CLEAN BOXING PROGRAM, który ma na celu wyeliminowanie sytuacji, w których zawodnik „czyści się” z dopingu przed samą walką.

 

 

Przypomnijmy, że w organizmie Cieślaka stwierdzono obecność Oxandrololonu i Mesterolonu, podczas gdy u Jeżewskiego wykryto Oxandrolon oraz meldonium. Ten pierwszy miał na początku tego roku wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał popracować nad swoimi umiejętnościami, lecz na skutek tak fatalnych informacji staje się to - przynajmniej na razie, mało prawdopodobne.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze