Skandal w siatkarskiej Lidze Mistrzyń! Włoski trener wywołał awanturę

Do skandalu doszło w spotkaniu grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzyń pomiędzy Eczacibasi VitrA Stambuł i VakifBankiem Stambuł. Trener VakifBanku Giovanni Guidetti, rozwścieczony decyzją arbitrów, wywołał awanturę, po której został odsunięty na trybuny.

Sytuacja miała miejsce w czwartym secie spotkania, przy stanie 13:13. Guidetti chciał wziąć weryfikację wideo i poprosił o przerwanie akcji, by sprawdzić dotknięcie siatki przez rywalki. Jego sygnały zostały zignorowane przez arbitrów, co wzburzyło Włocha.

Jego reakcje nie spodobały się arbitrom i zaowocowały najpierw czerwoną kartką, oznaczającą utratę punktu. Ta decyzja wcale nie uspokoiła Guidettiego, który po chwili obejrzał jeszcze raz żółtą i czerwoną kartkę i został odsunięty od prowadzenia drużyny w dalszej części spotkania.

Jak pokazały powtórki Włoch miał w tej sytuacji rację, gdyż siatkarki Eczacibasi VitrA dotknęły siatki. Mecz prowadził duet tureckich arbitrów: Onur Hosnut - Nurper Ozbar.

Siatkarki Eczacibasi VitrA Stambuł przegrały z VakifBankiem Stambuł 2:3 (21:25, 21:25, 25:21, 25:20, 10:15). W drugim meczu tej grupy Uralochka-NTMK Ekaterinburg pokonała Dresner SC 3:1 (16:25, 25:17, 25:20, 25:16). W tabeli grupy D prowadzi VakifBank (5 punktów) przed Eczacibasi (4), Uralochka-NTMK (3) oraz Dresner SC (0).