St Raphael Var VB - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
St Raphael Var VB - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej zagrają drugie spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Wyjazd do Francji powinien się okazać dużo przyjemniejszy niż podróż do Baku. Transmisja spotkania St Raphael Var VB - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza od 20:30 w Polsacie Sport.

W pierwszej kolejce polskie siatkarki pojechały do Azerbejdżanu na mecz z Azerrail Baku i chociaż walczyły bardzo ambitnie, i miały szansę na wygranie przynajmniej dwóch setów, to ostatecznie przegrały 1:3.

 

We Francji powinno pójść łatwiej, bo drużyna St Raphael do potentatów europejskiej siatkówki nie należy, a w dodatku w tym sezonie ligi francuskiej gra przeciętnie - zajmuje dopiero 9. miejsce w lidze, a w ostatniej kolejce przegrał z zespołem z Nantes 1:3. W tym zespole nie ma wielkich gwiazd europejskiej siatkówki, ale na pewno trzeba zwrócić uwagę na doświadczoną, włoską przyjmującą Veronicę Angeloni, która grała w wielu dobrych klubach, m.in. Asystelu Novara czy Despar Sirio Perugia. Groźna może być też Liesbet Vindevoghel, która kilka lat temu grała w zespole BKS Aluprof Bielsko-Biała, czy brytyjską środkową Ciarę Michel, która grała we włoskim Unedo Yamamay i w 2015 roku zdobyła z tą drużyną wicemistrzostwo kraju.

 

W zespole Tauron MKS ostatnio brakuje trochę spokoju. Z końcem grudnia kontrakt, na własną prośbę, rozwiązała amerykańska przyjmująca Regan Scott, która latem w trybie awaryjnym zastępowała Rosjankę Julię Biesonną. Kontuzjowana jest środkowa Dominika Sobolska, która w grudniu przeszła artroskopię kolana (w jej miejsce sprowadzono Aleksandrę Sikorską z Impelu Wrocław). W październiku doszło także do zmiany na pozycji rozgrywającej - Czeszkę Monikę Smidovą zastąpiła Niemka Kathleen Weiss.

 

Transmisja spotkania St Raphael Var VB - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza od 20:30 w Polsacie Sport.

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze