FEN 15: Final Strike. Co nas czeka w Lubinie?

Sporty walki

Styczniowe gale FEN w lubińskiej hali RCS to już tradycja. Organizacja Fight Exclusive Night gościła tu już dwukrotnie, a w sobotę 14 stycznia po raz trzeci spróbuje podbić serca kibiców na Dolnym Śląsku.

Tym razem w karcie walk znalazło się miejsce tylko dla trzech pojedynków na zasadach K-1 oraz sześciu na zasadach MMA. W jedynym pojedynku karty wstępnej swoje debiuty dla organizacji FEN zaliczą niepokonani w zawodowych ringach K-1 Wojciech Kazieczko oraz Mateusz Dąbrowski. Na otwarcie karty głównej natomiast będziemy świadkami pierwszego rewanżowego starcia w historii organizacji. W kategorii lekkiej MMA Michał Miłek (1-1, 1 SUB) w Lubinie postara się wyrównać rachunki z niepokonanym Mateuszem Głąbem (3-0, 1 KO, 1 SUB) i zrekompensować sobie porażkę z gali FEN 12.

Po półtoraroczej przerwie do startów w MMA powróci w Lubinie Mateusz Rębecki (3-1, 3 SUB), który zmierzy się z Adamem Golonkiewiczem (11-9, 3 KO, 1 SUB), a w niezwykle ciekawym pojedynku kategorii półśredniej Albert Odzimkowski (9-3, 2 KO, 7 SUB) skrzyżuje rękawice z Oskarem Somerfeldem (5-1, 5 SUB). Obaj zawodnicy wszystkie walki kończyli przed czasem, a dodatkowo łącznie w swoich rekordach mają aż 12 poddań. Warto zaznaczyć, że wszystkie porażki odnotowali także w walce na chwyty, a więc scenariuszu tego starcia nie sposób przewidzieć.

W ostatniej chwili w karcie walk FEN 15 Final Strike doszło do trzech zmian wywołanych urazami zawodników. Miejsce kontuzjowanego Michała Michalskiego w konfrontacji z Kamilem Gniadkiem (10-4-1, 1 NC, 2 KO, 7 SUB) zajął Vincent del Guerra (24-17, 8 KO, 14 SUB). Francuz pomimo tylko 26 lat ma na swoim koncie już 41 zawodowych pojedynków i doświadczenie może okazać się jego największym atutem.

W Lubinie nie wystąpi również Matt Horwich, który miał zmierzyć sie z niepokonanym Filipem Tomczakiem (4-0, 4 SUB). W tym wypadku zastępstwo można uznać za solidne wzmocnienie karty głównej, bo miejsce Amerykanina zajął Marcin Naruszczka (17-5-1, 7 KO, 2 SUB). 33-latek ma na swoim koncie serię pięciu zwycięstw z rzędu, a w ostatnim pojedynku w listopadzie ubiegłego roku na gali PLMMA 70 pokonał właśnie Horwicha. Ewentualne zwycięstwo z pewnością znacznie przybliży Naruszczkę do walki o pas mistrzowski kategorii średniej FEN.

Marcin Zontek (16-10, 2 NC, 8 KO, 5 SUB) początkowo miał zmierzyć się z Boubacarem Balde, ale do tej walki na wskutek kontuzji Francuza nie dojdzie. W miejsce "Blackouta" zobaczymy natomiast Riccardo Nosiglię (4-0, 4 KO). Choć nazwisko Włocha wielu kibicom mówi niewiele, to na pewno nie będzie to łatwa przeprawa dla Zontka. Nosiglia w swoim rekordzie ma cztery walki zawodowe i wszystkie zakończone zwycięstwami przez TKO w pierwszej rundzie.

Na FEN 15 dojdzie również do dwóch pojedynków mistrzowskich na zasadach K-1. W kategorii do 65 kilogramów Róża Gumienna zmierzy się z ofensywnie i twardo walczącą Martiną Fendrichovą z Czech. Gumienna dla organizacji Fight Exclusive Night walczyła już trzykrotnie - pokonała Veronicę Cmarovą, Katarzynę Posiadałę oraz Kamilę Bałandę, a  po takich występach walka o pas była sprawą oczywistą. O tytuł nie będzie jednak łatwo, bo Fendrichova to jedna z najlepszych zawodniczek Starego Kontynentu. Czeszka jest aktualną mistrzynią Europy WAKO, a w swojej kolekcji posiada również medale zdobyte na mistrzostwach świata.

Na zakończenie kibice zobaczą długo wyczekiwane starcie w kategorii -77 kg pomiędzy Pawłem Biszczakiem a Wojciechem Wierzbickim. Aktualnym posiadaczem pasa tymczasowego jest Wierzbicki, ale tytuł zawdzięcza również Biszczakowi dzięki kontuzji, którego wskoczył do rozpiski FEN 12 i walki mistrzowskiej z Zakarią Baitarem. Biszczak powrócił do klatkoringu na FEN 14 i w czterorundowej walce z Tomaszem Gromadzkim udowodnił, że nadal jest głodny sukcesu i mistrzowskich bojów. Zawodnicy mieli już okazje ze sobą walczyć w 2012 roku we Wrocławiu i wtedy niezniacznie lepszy okazał się Biszczak. Jak będzie tym razem i który z nich zostanie regularnym mistrzem - Biszczak czy Wierzbicki? Odpowiedź poznamy już w sobotę!

FEN 15 - karta walk:

o pas mistrzowski K-1:
-77 kg: Paweł Biszczak vs Wojciech Wierzbicki

-93 kg; MMA: Riccardio Nosiglia (4-0, 4 KO) vs Marcin Zontek (16-10, 2 NC, 8 KO, 5 SUB)

o pas mistrzowski K-1:
-65 kg: Martina Fendrichova vs Róża Gumienna

-84 kg; MMA: Filip Tomczak (4-0, 4 SUB) vs Marcin Naruszczka (17-5-1, 7 KO, 2 SUB)
-77 kg; MMA: Vincent Del Guerra (24-17, 8 KO, 14 SUB) vs Kamil Gniadek (10-4-1, 1 NC, 2 KO, 7 SUB)
-77 kg; MMA: Oskar Somerfeld (5-1, 5 SUB) vs Albert Odzimkowski (9-3, 2 KO, 7 SUB)
-77 kg; MMA: Mateusz Rębecki (3-1, 3 SUB) vs Adam Golonkiewicz (11-9, 3 KO, 1 SUB)
-70 kg; MMA: Leonid Smirnov (1-1, 1 KO) vs Mateuszem Głąb (3-0, 1 KO, 1 SUB)

Karta wstępna:
-69 kg; K-1: Wojciech Kazieczko vs Mateusz Dąbrowski

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie