Merebaszwili dołączył do "Nafciarzy" tuż przed startem sezonu 2016/17. W jesiennych meczach Lotto Ekstraklasy miał ogromny wpływ na grę drużyny prowadzonej przez Marcina Kaczmarka. W dużej mierze to właśnie skrzydłowy urodzony w Tbilisi decydował o sile ofensywnej Wisły Płock. Podobno działacze Lechii złożyli już nawet oficjalną ofertę za 18-krotnego reprezentanta Gruzji.

Merebaszwili oprócz polskiej oraz rodzimej ligi występował również w Serbii oraz w Grecji. W swojej ojczyźnie grał dla Dinama Tbilisi, którego jest wychowankiem. W stołecznym klubie grał przez ponad siedem lat i po trzy razy zdobywał mistrzostwo, a także puchar krajowy. W lidze serbskiej reprezentował barwy Vojvodiny Nowy Sad, z którą związany był przez dwa lata. Przygoda na greckich boiskach trwała tyle samo, z tym, że w kraju Hellady występował w aż trzech klubach (OFI Kreta, AS Veria i APO Levadiakos).

Półroczny pobyt w Płocku jest dotychczas dla Merebaszwili bardzo udany. W 16 meczach Lotto Ekstraklasy strzelił cztery gole oraz zanotował dwie asysty. Obok José Kanté oraz Piotra Wlazło jest najlepszym ligowym strzelcem drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Kaczmarka.