Lekkoatletyka: 10 lutego startuje Orlen Mityng Tour

Inne
Lekkoatletyka: 10 lutego startuje Orlen Mityng Tour
fot. Marek Biczyk/pzla.pl
Ewa Swoboda bedzie jedną z polskich gwiazd, które wystartują w serii Orlen Mityng Tour.

Polski Związek Lekkiej Atletyki zorganizuje cykl zawodów w serii Orlen Mityng Tour. W jego skład wejdą: Copernicus Cup w Toruniu, Orlen Cup w Łodzi oraz 61. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, które również zostaną rozegrane w Toruniu."Czeka nas w lutym potężna dawka emocji lekkoatletycznych" - zapowiedział na konferencji prasowej w Warszawie wiceprezes PZLA, Tomasz Majewski.

Pierwsza impreza Copernicus Cup odbędzie się 10 lutego w Toruniu. W zaliczanym do IAAF World Indoor Tour mityngu jedną z ciekawszych konkurencji będzie bieg na 800 m z udziałem Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego oraz Joanny Jóźwik i Angeliki Cichockiej.

 

Tydzień później (16 lutego) lekkoatletyczne gwiazdy zaprezentują się publiczności w łódzkiej Atlas Arenie. W mityngu Orlen Cup wystąpią m.in. złoci medaliści halowych mistrzostw świata w Sopocie (2014) na 60 m Brytyjczyk Richard Kilty oraz w skoku o tyczce Grek Konstadinos Filippidis i - jak podkreślił Majewski - najlepsi Polacy: Ewa Swoboda, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk.

 

Cykl rywalizacji pod dachem zakończy się mistrzostwami kraju w Toruniu (18-19 lutego), po których ustalony zostanie skład reprezentacji na mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca).

 

W Orlen Mityng Tour, na wzór Diamentowej Ligi, będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas mistrzostw Polski.

 

Swoboda i Lisek, którzy od kilku tygodni przygotowują się do halowego sezonu przyznali, że "wszędzie jest dobrze, a w domu najlepiej".

 

"Mimo że uwielbiam dodatnie temperatury, to nie planuję wyjazdów do ciepłych krajów. W ośrodku w Spale mam wszystko, co jest mi potrzebne do trenowania. Poza tym lubię startować w Polsce, tu mam sporo kibiców, a przede wszystkim rodziców, najważniejszych moich fanów" - powiedziała Swoboda, która 12 lutego 2016 roku w Toruniu wynikiem 7,07 ustanowiła halowy rekord świata juniorek w biegu na 60 m.

 

"Również nie planuję zimowych przygotowań poza Polską. W Spale są świetne warunki, dobre mam również w Szczecinie, nie ma więc potrzeby wyjazdu do innych krajów" - dodał Lisek, czwarty tyczkarz olimpijskiego konkursu w Rio de Janeiro.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie