NHL: Hat-trick Boedkera, zwycięstwo San Jose Sharks

Mikkel Boedker zdobył trzy bramki, a San Jose Sharks pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers 5:3 we wtorkowym spotkaniu ligi NHL. To czwarty hat-trick w karierze duńskiego hokeisty.

27-letni Boedker wpisał się na listę strzelców w 2., 23. i 29. minucie. To były jego pierwsze trzy uderzenia w meczu z Oilers.

W poprzednich 39 występach w tym sezonie Duńczyk uzyskał trzy gole, a we wtorek w niecałe pół godziny podwoił swój dorobek. Na koncie ma też sześć asyst.

W Konferencji Zachodniej drużyna z San Jose zajmuje trzecie miejsce (52 pkt), a zawodnicy z Edmonton - piąte (49). Prowadzi zespół Chicago Blackhawks (59), który u siebie pokonał Detroit Red Wings 4:3 po dogrywce. Autorem zwycięskiej bramki był Duncan Keith w 61. minucie.

"Czerwone Skrzydła" plasują się w dolnych rejonach tabeli Wschodu, ale różnice między najsłabszymi zespołami są niewielkie.

Dorobku punktowego (60) nie poprawił najlepszy klub w obecnych rozgrywkach Columbus Blue Jackets, który uległ Carolina Hurricanes 3:5. Po 16 zwycięstwach z rzędu hokeiści Blue Jackets przegrali trzy z czterech ostatnich meczów.