31-letni środkowy będący przez wiele lat jedną z twarzy reprezentacji Rosji obecny sezon rozpoczął z Gazpromem Surgut, jednak podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa i będzie bronił barw stołecznej ekipy do końca bieżących rozgrywek.
Gdy z moim agentem rozglądaliśmy się za nowym klubem, błyskawicznie przyszedł nam do głowy pomysł gry w Dynamie Moskwa. To utytułowany klub, walczący o medale zarówno w Rosji, jak i w Europie. Jeśli zdrowie dopiszę, chciałbym być jak największym wzmocnieniem zespołu.
W przeszłości Wołkow grał między innymi w Zenicie Kazań czy włoskim Cuneo. Jego licznik reprezentacyjny zatrzymał się na 172 meczach, a wśród zdobytych trofeów może pochwalić się złotem Ligi Światowej, Pucharu Świata oraz najcenniejszym - olimpijskim z Londynu.

Dynamo Moskwa to grupowy rywal mistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów CEV. Po dwóch kolejkach na czele tabeli jest zespół z Polski, który obok zgromadzenia kompletu punktów może pochwalić się lepszym bilansem setów (6:0 - ZAKSA, 6:2 - Dynamo). Oba zespoły spotkają się w hicie grupy A 18 stycznia w Moskwie.