Turniej WTA w Sydney: Radwańska w półfinale

Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju Apia Sydney International. W środowym spotkaniu pokonała Chinkę Ying-Ying Duan 6:3, 6:2.

Agnieszka Radwańska występ w imprezie Apia Sydney International z pulą nagród 776 tys. dolarów, zainaugurowała pojedynkiem z Christiną McHale, które zwieńczyła wynikiem 7:6(1), 6:1.

W środę rywalką Radwańskiej była notowana na 103. miejscu rankingu WTA Ying-Ying Duan. Z Chinką nasza tenisistka mierzyła się w Shenzhen, gdzie w pojedynku I rundy z problemami zwyciężyła 2:6, 7:6(4), 5:7. W drodze do ćwierćfinału turnieju w Sydney Chinka pokonała dwie Amerykanki - Irinę Falconi i Coco Vandeweghe.

Pierwszą partię Polka zaczęła od prowadzenia 0:30 przy własnym podaniu, ale Duan mocnymi zagraniami wymusiła błędy na Radwańskiej. Polka szybko jednak odrobiła stratę przełamania. Później to rywalka zaczęła popełniać błędy własne, co pozwoliło Radwańskiej przełamać jej serwis po raz drugi. Chinka poukładała swoją grę, obroniła swoje podanie po raz pierwszy w meczu i doprowadziła do remisu 3:3. Następne gemy należały już do krakowianki, która m. in. posłała dwa asy serwisowe i wygrała pierwszego seta.

Radwańska rozpoczyna drugiego seta od przełamania podania Duan, wykorzystywała błędy oraz słaby pierwszy serwis Chinki. Polka dominowała na korcie, prowadziła urozmaiconą grę. W końcówce Duan wywalczyła dwa gemy, Radwańska jednak cały czas kontrolowała przebieg drugiego seta i pewnie zwyciężyła 6:2.

W czwartek Polka o finał powalczy z Czeszką Barborą Strycovą, z którą jeszcze nigdy nie przegrała.

Agnieszka Radwańska - Ying-Ying Duan 6:3, 6:2.