Łyżwiarstwo szybkie: Ostatni krajowy sprawdzian przed MŚ

Zimowe
Łyżwiarstwo szybkie: Ostatni krajowy sprawdzian przed MŚ
fot. PAP
Mistrz olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka wystartuje na Mistrzostwach Polski w Sanoku.

Sprinterskie mistrzostwa Polski w Sanoku (14-15 stycznia) będą ostatnim krajowym sprawdzianem przed mistrzostwami świata na dystansach. Zawody w dniach 9-12 lutego odbędą się w południowokoreańskim Gangneung.

"Z grona zawodniczek i zawodników kadry narodowej w Sanoku startować będą tylko Natalia Czerwonka, Artur Nogal, Piotr Michalski, Zbigniew Bródka i Sebastian Kłosiński" - poinformowała szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

 

Rywalizacja będzie rozpoczynała się każdego dnia o godz. 10. W sobotę odbędą się pierwsze wyścigi na 500 i 1000 m kobiet i mężczyzn, w niedzielę - drugie biegi na tych dystansach oraz zawody w team sprincie. Przed rokiem w MP w łyżwiarskim wieloboju sprinterskim w Zakopanem zwyciężyli Czerwonka i Nogal.

 

"W środę 18 stycznia reprezentanci udadzą się na zawody Pucharu Świata do Berlina, a stamtąd na mistrzostwa świata do Korei Południowej. W kadrze na czempionat są: mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński, Artur Waś, Roland Cieślak oraz Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Czerwonka i Magdalena Czyszczoń" - dodała Białkowska.

 

MŚ w Gangneung będą jednocześnie sprawdzianem przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskim, bo właśnie tam o medale powalczą panczeniści.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze