W najbliższym programie "Polska 2017" poznamy sylwetki drużyn, z którymi reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej mistrzostw Europy. Teraz, jak trzy lata wcześniej, także Serbowie będą pierwszymi rywalami Polaków i znów rywalizacja ma się odbyć na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas otwarcia siatkarskiego mundialu doping kilkudziesięciu tysięcy polskich kibiców poniósł drużynę Stephane'a Antigi do zdecydowanego zwycięstwa. Czy tak samo może być tym razem?

 

Serbowie już znają smak gry na Narodowym, w dodatku ostatnio grają naprawdę dobrze. Pod wodzą byłego, świetnego rozgrywającego Nikoli Grbicia wygrali ostatni turniej finałowy Ligi Światowej w Krakowie. Rok wcześniej, w Brazylii, zajęli drugie miejsce, przegrywając w finale z Francją. Serbowie to zdecydowanie najgroźniejszy rywal Polaków w Grupie A, jednak nie wolno zapominać także o zawsze niewygodnych Finach, za którymi jeżdżą wierni kibice oraz reprezentacji Estonii.

 

W najbliższych dniach kibiców siatkarskich w Polsce czeka jednak inne, ważne wydarzenie - czyli finał Pucharu Polski, który odbędzie się we Wrocławiu. Znamy już uczestników turnieju. W półfinałach zmierzą się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem oraz Lotos Trefl Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów. Czy czeka nas powtórka finału sprzed roku, w którym zespół z Bełchatowa pokonał ZAKSĘ 3:2?

 

Ciekawie zapowiada się także dyskusja o Siatkarskich Ośrodkach Szkoleniowych (SOS), w których szkolą się następcy Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego czy Michała Winiarskiego. Reprezentacja mężczyzn przechodzi właśnie proces przebudowy, ale o następcach - tych, którzy będą grać w kadrze za 10 lat - trzeba myśleć już dziś.

 

Gośćmi Krzysztofa Wanio będą eksperci Polsatu Sport: Ireneusz Mazur, Tomasz Wójtowicz, Krzysztof Ignaczak i Łukasz Kadziewicz.

 

Magazyn Polska 2017 od 20:00 w Polsacie Sport.