Olimpijczycy też powalczą na The World Games 2017! (WIDEO)

Inne

W lipcu w naszym kraju odbędzie się jedna z największych imprez sportowych świata - The World Games 2017, czyli igrzyska dyscyplin nieolimpijskich. Ale nie tylko. We Wrocławiu, zobaczymy też dyscypliny, w których toczy się rywalizacja o olimpijskie medale.

Spektakularne, zapierające dech w piersiach i wymagające największego opanowania...

 

Podczas The World Games 2017 kibice zobaczą blisko 40 dyscyplin. W trzech z nich na starcie staną olimpijczycy, którzy rywalizowali m.in. na igrzyskach w Rio. To gimnastyka artystyczna, skoki na trampolinie i... łucznictwo. To będą te same dyscypliny, ale medale przyznane zostaną za inne konkurencje.

 

- W odróżnieniu od rywalizacji na igrzyskach olimpijskich, podczas The World Games w naszej dyscyplinie przyznane zostaną cztery komplety medali - za każdy z przyborów, a nie tylko jeden za rywalizację w wieloboju, tak jak jest na igrzyskach – tłumaczy reprezentantka Polski w gimnastyce artystycznej Angela Kosoulieva. - Szanse na medale będą więc większe. Zawodniczka, gdy popełni błąd w jakimś układzie, może zdobyć medal w rywalizacji z innym przyborem.

 

- Skoki na trampolinie to dyscyplina olimpijska. Jednak tylko skoki indywidualne występują w programie igrzysk olimpijskich. Natomiast na The World Games zobaczymy rywalizację w skokach synchronicznych, skokach na mini trampolinie oraz na ścieżce – dodaje Bartłomiej Hes, który w skokach synchronicznych wystartuje w duecie z Łukaszem Tomaszewskim.

 

Łucznicy rywalizować będą m.in. w łucznictwie polowym - konkurencji, w której zawodnicy strzelają w terenie, odnajdując tarcze i nie zawsze znając do nich konkretną odległość oraz w łucznictwie torowym, ale w konkurencji zdecydowanie lepiej wyposażonych łuków bloczkowych (więcej o łucznictwie na The World Games TUTAJ).

 

Widowiskowość przede wszystkim - na to stawiają więc organizatorzy. A co w The World Games widzą zawodnicy, którzy mogą przecież walczyć na igrzyskach?

 

- Dla nas to bardzo prestiżowa impreza. Wezmą w niej udział tylko najlepsze synchrony na świecie. Podobnie, jak igrzyska, też odbywa się co cztery lata, co dodaje jej dodatkowego prestiżu. W pierwszym półroczu 2017 roku cały cykl przygotowawczy przygotowujemy pod te zawody – tłumaczy Łukasz Tomaszewski.

 

Rywalizacja w sportach gimnastycznych toczyć się będzie we wrocławskiej Hali Stulecia. Dlaczego kibice powinni w lipce wybrać akurat tę arenę?

 

- Trampolina to bardzo widowiskowa i ryzykowna dyscyplina. Wykonujemy salta na wysokości 7-8m, co naprawdę robi wrażenie, a pewnie niewielu kibiców miało okazję to zobaczyć. Zapraszamy serdecznie – przekonują chłopaki.

 

Rywalizacja w łucznictwo odbędzie się w Parku Szczytnickim.

 

The World Games 2017 rozpoczną się 20 lipca, potrwają 10 dni i będą największą imprezą sportową w 2017 roku w Polsce.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze