FEN 15: Transmisja w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie

Sporty walki

Gala FEN: Final Strike już dzisiaj! W hali RCS w Lubinie organizacja rozda dwa mistrzowskie pasy w formule K-1, a do tego nie zabraknie ciekawych starć w MMA! W klatkoringu zobaczymy takich zawodników jak Marcin Zontek (16-10, 2 NC, 8 KO, 5 SUB) Marcin Naruszczka (17-5-1, 7 KO, 2 SUB) czy Albert Odzimkowski (9-3, 2 KO, 7 SUB). Transmisja gali FEN 15 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight oraz Super Polsacie.

Tym razem organizacja Fight Exclusive Night zaserwuje nam dziewięć pojedynków - sześć w formule MMA oraz trzy w K-1 (w tym dwie o mistrzowskie pasy). W głównej walce wieczoru tymczasowy mistrz Wojciech Wierzbicki skrzyżuje rękawice z Pawłem Biszczakiem. Co ciekawe, obaj zawodnicy mieli już okazję się zmierzyć - w 2012 roku na punkty triumfował ten drugi. Czy tak będzie również tym razem? Do ich rewanżu miało dojść już na FEN 12, lecz wtedy z powodu kontuzji Biszczak wypadł z rozpiski. Zapowiada się co najmniej ciekawie.

Do klatkoringu wróci także Marcin Zontek, który w ostatniej walce przewalczył niemal pięć rund z aktualnym mistrzem wagi półciężkiej Przemysławem Mysialą. Niemal, bo był zmuszony do odklepania duszenia zza pleców na sekundę przed końcem walki! Teraz jego rywalem będzie Riccardo Nosiglia (4-0, 4 KO). Włoch ma na koncie tylko cztery walki, lecz wszystkie wygrał przez nokaut i to w pierwszej rundzie! Na pewno nie można go lekceważyć.

Kolejną walkę stoczy także jeden z najbardziej utalentowanych polskich półśrednich Albert Odzimkowski, który zmierzy się z dobrym parterowcem Oskarem Somerfeldem (5-1, 5 SUB), dla którego będzie to debiut dla Fight Exclusive Night. Co ciekawe, żaden ich pojedynek nie zakończył się decyzją sędziowską, więc także i tym razem możemy spodziewać się jakiegoś efektownego zakończenia.

 

Do organizacji FEN wraca także Marcin Naruszczka, który do karty walk wskoczył w ostatniej chwili. Jego rywalem będzie Filip Tomczak. Co ciekawe, to właśnie on zabiegał o takie starcie, mimo że miał do wyboru teoretycznie dwóch nieco słabszych przeciwników.

 

Transmisja FEN 15 na żywo w sobotę 14 stycznia: Polsat Sport Fight (od godz. 19), Polsat Sport (od godz. 20:30), Super Polsat (od godz. 22).


FEN 15 - karta walk:

o pas mistrzowski K-1:
-77 kg: Paweł Biszczak vs Wojciech Wierzbicki

-93 kg; MMA: Riccardio Nosiglia (4-0, 4 KO) vs Marcin Zontek (16-10, 2 NC, 8 KO, 5 SUB)

o pas mistrzowski K-1:
-65 kg: Martina Fendrichova vs Róża Gumienna

-84 kg; MMA: Filip Tomczak (4-0, 4 SUB) vs Marcin Naruszczka (17-5-1, 7 KO, 2 SUB)
-77 kg; MMA: Vincent Del Guerra (24-17, 8 KO, 14 SUB) vs Kamil Gniadek (10-4-1, 1 NC, 2 KO, 7 SUB)
-77 kg; MMA: Oskar Somerfeld (5-1, 5 SUB) vs Albert Odzimkowski (9-3, 2 KO, 7 SUB)
-77 kg; MMA: Mateusz Rębecki (3-1, 3 SUB) vs Adam Golonkiewicz (11-9, 3 KO, 1 SUB)
-70 kg; MMA: Leonid Smirnov (1-1, 1 KO) vs Mateusz Głąb (3-0, 1 KO, 1 SUB)

Karta wstępna:
-69 kg; K-1: Wojciech Kazieczko vs Mateusz Dąbrowski

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze