FEN 16: Ogłoszono walki o mistrzowskie pasy kategorii półśredniej i średniej

Sporty walki

Podczas gali FEN 16 do walki o pas kategorii półśredniej staną Albert Odzimkowski (10-3, 2 KO, 7 SUB) i Paweł Żelazowski (9-2, 3 KO, 6 SUB). W kategorii średniej zmierzą się zaś Marcin Naruszczka (18-5-1, 7 KO, 2 SUB) oraz Paweł Hadaś (7-1, 6 SUB).

Szesnasta edycja gali Fight Exclusive Night odbędzie się 11 marca na warszawskim Torwarze. W jej trakcie dojdzie do starcia Odzimkowskiego i Żelazowskiego o pas kategorii półśredniej (do 77 kg). Będzie to drugi pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami, gdyż obaj walczyli już ze sobą podczas jedenastej edycji. Wówczas górą był Żelazowski, który wygrał przez poddanie, po założeniu "Złotemu" dźwigni na rękę. Mistrzem tej kategorii był co prawda Davy Gallon, jednak postanowił on zejść do wagi lekkiej i zwakował pas. Nie wiadomo jednak, czy Odzimkowskiemu w walce o tytuł nie przeszkodzi kontuzja ręki.

 

W kategorii średniej (do 84 kg) dojdzie do konfrontacji Naruszczki i Hadasia. Pierwszy z nich na sobotniej gali, jednogłośną decyzją sędziów, pokonał Filipa Tomczaka (4-1, 4 SUB).

 

- Marcin szykuj się na prawdziwe wyzwanie, koniec taryfy ulgowej! Stoisz przed walką o pas! Twoim rywalem będzie Paweł Hadaś. To nie będzie łatwa przeprawa - powiedział prezes organizacji Paweł Jóźwiak.

 

Na kolejnej edycji FEN zobaczymy ponadto m.in. Kamila "Bombę" Łebkowskiego (15-4, 8 KO, 2 SUB), Przemysława Mysialę (20-9-1, 8 KO, 11 SUB), Pawła Pawlaka (11-3, 6 KO, 3 SUB) oraz Marcina Szredera.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze