Rajd Dakar: Znamy zwycięzców, Sonik tuż za podium

Moto
Rajd Dakar: Znamy zwycięzców, Sonik tuż za podium
fot. PAP/EPA

Francuz Stephane Peterhansel wygrał Rajd Dakar w kategorii samochodów. W konkurencji motocyklistów zwyciężył Brytyjczyk Sam Sunderland, quadowców - Rosjanin Siergiej Karjakin, a wśród ciężarówek ekipa Rosjanina Eduarda Nikołajewa.

Trzecie miejsce zajęła ciężarówka prowadzona przez holenderskiego kierowcę Gerarda de Rooya z polskim mechanikiem Dariuszem Rodewaldem. Druga była ekipa innego Rosjanina Dmitrija Sotnikowa.

 

Karjakin wyprzedził Chilijczyka Ignacio Casale i Argentyńczyka Pablo Copettiego. Rafał Sonik, zwycięzca z 2015 roku, znalazł się tuż za podium. Kamil Wiśniewski był dziesiąty.

 

Peterhansel po raz siódmy wygrał klasyfikację generalną w kategorii samochodów - poza tegorocznymi zmaganiami ze zwycięstwa cieszył się także w latach: 2004, 2005, 2007, 2012, 2013 i 2016. Wcześniej sześciokrotnie był najlepszy na motocyklu (1991-1993, 1995, 1997, 1998).

 

W samochodach całe podium był francuskie - drugi był Sebastien Loeb, a trzeci Cyril Despres. Siódme miejsce zajął Jakub Przygoński.

 

Sunderland po raz pierwszy triumfował w Dakarze. Czołową "trójkę" motocyklistów uzupełnili Austriak Matthias Walkner i Hiszpan Gerard Farres Guell. Paweł Stasiaczek został sklasyfikowany na 81. miejscu.

 

W sobotę ruszający z Rio Cuarto uczestnicy mieli do przejechania odcinek specjalny o długości 64 kilometrów i to w oparciu o niego ogłoszono wyniki końcowe. Zawodnikom pozostał do przejechania jeszcze 722-kilometrowy dojazd do mety w Buenos Aires.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie