Słynna kanadyjska hokeistka zakończyła karierę

Zimowe
Słynna kanadyjska hokeistka zakończyła karierę
fot. PAP
Hayley Wickenheiser (po lewej) jest czterokrotną złotą medalistką olimpijską.

Kanadyjka Hayley Wickenheiser, czterokrotna złota medalistka olimpijska oraz siedmiokrotna mistrzyni świata w hokeju na lodzie, zakończyła karierę. Od 2006 roku była kapitanem drużyny "Klonowego Liścia".

"Kochana Kanado. Reprezentowanie Ciebie było największym zaszczytem w moim życiu. Nadeszła jednak godzina pożegnania. Dziękuję" - napisała na Twitterze 38-letnia zawodniczka.

 

 

Wickenheiser zadebiutowała w reprezentacji Kanady 1994 roku w wieku 15 lat. Strzeliła najwięcej bramek - 168 i zaliczyła najwięcej asyst - 211. W ciągu 23 lat rozegrała w drużynie narodowej 276 meczów.

 

W 2003 roku opuściła ojczysty kraj i przez jeden sezon grała razem z mężczyznami w drugoligowej fińskiej drużynie Kirkkonummi Salamat. W 23 meczach zdobyła dwie bramki i miała dziesięć asyst.

 

Wickenheiser jest jednym z pięciu sportowców, którzy na czterech kolejnych zimowych igrzyskach sięgali po złote medale, obok koleżanek z reprezentacji Jayny Hefford i Caroline Ouelette (2002-14), niemieckiej panczenistki Claudii Pechstein oraz rosyjskiego biathlonisty Aleksandra Tichonowa.

 

Startowała także w 2000 roku w Sydney w turnieju olimpijskim w softballu.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze