Vander i SELFIE oficjalnie w FC Schalke 04

E-sport
Vander i SELFIE oficjalnie w FC Schalke 04

Potwierdziły się pogłoski, które krążyły po scenie już od jakiegoś czasu i jeden z najlepszych europejskich wspierających Oskar „Vander” Bogdan zagra na wiosnę w EU Challenger Series. Półfinalista Mistrzostw Świata będzie występował tam razem z rodakiem, midlanerem Marcinem „SELFIE” Wolskim.

Okazało się, że niemiecki klub z Gelsenkirchen, który posiada występujący w Bundeslidze zespół piłkarski, zaoferował Polakom znakomite warunki i zgodnie z oczekiwaniami to tam w najbliższym czasie występować będą nasi rodacy. Przypomnijmy, że obydwaj szukali nowej drużyny po tym, jak dość późno ogłosili rozstanie z dotychczasowymi pracodawcami. Dla Vandera zabrakło miejsca w występującym w LCS H2k, natomiast SELFIE w dość kontrowersyjnych okolicznościach został wyrzucony z beniaminka elitarnego cyklu - Misfits. Vander i SELFIE przez jakiś czas występowali już w jednej drużynie, kiedy midlaner w związku z kłopotami wizowymi Yoo „Ryu” Sang-ooka zastępował Koreańczyka w składzie H2k.


Razem z naszymi rodakami do spadkowicza z LCS dołącza dwóch Niemców: toplaner Lennart „SmittyJ” Warkus i strzelec Elias „Upset” Lipp, a także francuski dżungler Jean-Victor „loulex” Burgevin. SmittyJ ostatnio pozostawał bez drużyny po tym jak rozstał się z GIANTS. Wcześniej gracz górnej alei był związany z amerykańskim Team Dignitas, a także formacjami challengerowymi – SK Gaming Prime oraz Gamers2/G2 Esports.


Loulex natomiast przez ostatnie pół roku pozostawał bezrobotny po tym jak zakończył współpracę z Unicorns of Love. Francuz zasłynął występami w H2k-Gaming, z którym udało mu się zająć trzecie miejsce zarówno w wiosennym, jak i w letnim splicie EU LCS 2015, a także pojechać na Mistrzostwa Świata, choć leśnik był w tym czasie najbardziej krytykowanym graczem formacji. Później loulex próbował swoich sił za Oceanem, ale nie udało mu się awansować do NA Challenger Series z ekipą Also Known As.


Upset to tymczasem jedyny zawodnik w składzie formacji, którego do tej pory nie mieliśmy okazji oglądać w LCS. Niemiec letni split 2016 spędził w EU Challenger Series w barwach NERV, a ostatnio był bliski podpisania kontraktu z GIANTS. Ostatecznie strony nie doszły do porozumienia i nowym strzelcem organizacji został Martin „HeaQ” Kordmaa, a Upset powędrował właśnie do niemieckiego zespołu z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Z GIANTS zdążył jednak zagrać w turnieju z cyklu Intel Extreme Master w koreańskim Gyeonggi, aczkolwiek Niemiec nie zachwycił tam swoim występem.


FC Schalke 04 na zapleczu najważniejszych europejskich zmagań zmierzy się z francuskimi formacjami PSG oraz Millenium, a także z drugą dywizją występującego w LCS Misfits – Misfits Academy. Do stawki dołączą jeszcze dwa najlepsze zespoły z trwających właśnie zamkniętych kwalifikacji.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze