WESG: polskie derby w półfinale!

E-sport
WESG: polskie derby w półfinale!

Będzie się działo! Obie polskie drużyny wywalczyły awans do półfinału World Electronic Sports Games w Chinach. Mecz, na który bez wątpienia czekają wszyscy fani polskiego Counter-Strike’a, pojedynek między Virtus.pro a Teamem Kinguin, odbędzie się już jutro o 4:00!

Co do tego nie ma wątpliwości: o medale powalczą zarówno podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego, jak i Mariusza ‘Loorda’ Cybulskiego! Niezależnie bowiem od tego, kto okaże się jutro lepszy, Polacy wezmą udział w meczach o złoto i brąz. Czekają nas polskie derby o ogromną stawkę: Team Kinguin podejmie Virtus.pro w batalii o wielki finał. W drugiej potyczce w ramach ½ finału zobaczymy natomiast zawodników Teamu EnVyUs mierzących się z tureckim Space Soldiers.


Droga biało-czerwonych do półfinału rozpoczęła się o 4:00 od zwycięstwa „Złotej piątki” nad Kazachami z K23. Pewnie dwa zero – po nienajlepszym początku na de_cobblestone – dało spółce Filipa ‘Neo’ Kubskiego miejsce w ćwierćfinale. A tam czekała ich trudna przeprawa. Nikt chyba nie spodziewał się, że tureckie DarkPassage pokaże się z aż tak dobrej strony. Prowadzone przez znakomicie strzelającego Özgüra 'woxica' Ekera najpierw doprowadziło do dogrywek na de_nuke, ostatecznie ulegając „Niedźwiadkom”, by na de_cobblestone zmusić formację znad Wisły do powrotu ze stanu 0:9. Comeback na szczęście doszedł do skutku i po wielce emocjonującej konfrontacji to Polacy pozostali w grze o nagrody z puli $1,500,000.


Virtus.pro 2:0 K23
de_cobblestone 16:7; de_cache 16:10
Virtus.pro 2:0 DarkPassage
de_nuke 22:18; de_cobblestone 16:11


Gracze Teamu Kinguin również nie mieli łatwego zadania. W meczu ¼ przyszło im walczyć z Epsilon Esport. Szwedzi niejednokrotnie udowadniali, że nie są pierwszą-lepszą ekipą – również w starciu z „Pingwinami”. To oni zdobyli przecież inauguracyjną mapę – po dogrywce - zapewniając sobie bezpieczne prowadzenie. Nie zważając jednak na to Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek i jego koledzy popisali się rewelacyjną grą na dwóch kolejnych planszach: bardzo pewnie zdobywając de_overpass i de_cobblestone. Dzięki temu mogą już myśleć, w jaki sposób będą chcieli zaskoczyć swoich rodaków.


Team Kinguin 2:1 Epsilon Esports
de_cache 17:19; de_overpass 16:8; de_cobblestone 16:9

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze