Genialna asysta Zielińskiego, Szczęsny i Skorupski z czystymi kontami!

Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie pokonało 3:1 Pesacrę. Polak zaliczył asystę przy trafieniu Marka Hamsika. Czyste konto zachował natomiast Wojciech Szczęsny, którego AS Roma skromnie, 1:0 wygrała z Udinese. Łukasz Skorupski również nie skapitulował, a Empoli bezbramkowo zremisowało z Sampdorią.

Jeszcze bez Arkadiusza Milika w kadrze, ale z Piotrem Zieliński w podstawowej jedenastce Napoli zaczęło pojedynek z jednym z kopciuszków Serie A. Pescara przed tym spotkaniem zajmowała przedostatnie miejsce i miała jedną z najgorszych defensyw w lidze. W starciu z najlepszą ofensywą rozgrywek goście byli skazywani na pożarcie.

Mimo ogromnej dominacji, pierwsze minuty nie przynosiły bramek ekipie z Neapolu. Na gole musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Nie minęło pięć minut drugich 45 minut, a gospodarze wygrywali dwoma trafienia. Gole Lorenzo Tonelliego oraz Marka Hamsika dały dużo spokoju wicemistrzom Włoch. Przy trafieniu Słowaka asystę zaliczył Zieliński. Polak w 65. minucie opuścił boisko, a Napoli wyraźnie uspokoiło grę. W końcówce najpierw Dries Mertens podwyższył rezultat, a następnie honorowego gola z rzutu karnego strzelił Gianluca Caprari.

Napoli – Pescara 3:0 (3:1)

Bramki: Tonelli 47', Hamsik 49', Mertens 86' - Caprari 90+4'-karny

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce udała się do Udine. Wicelider w razie zwycięstwa traciłby do Juventusu Turyn już tylko punkt (Stara Dama ma oczywiście rozegrane dwa mecze mniej). Już w 12. minucie bardzo zmotywowana ekipa ze stolicy Włoch otworzyła wynik. Kapitalne podanie Kevina Strootmana na bramkę zamienił Radja Nainggolan. Po chwili mogło być 2:0, ale Edin Dżeko nie wykorzystał rzutu karnego. Skromną przewagę goście utrzymali do końca meczu. Zespół z Rzymu ma trzy punkty przewagi nad trzecim Napoli.

Udinese - AS Roma 0:1 (0:1)

Bramka: Nainggolan 12'