Po ewentualnym zwycięstwie ich kolejnymi rywalami mogą być najwyżej rozstawieni Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.

 

Specjalizujący w grze podwójnej Matkowski, który w minionym tygodniu triumfował w imprezie w Auckland, gdzie jego partnerem był Pakistańczyk Aisam-Ul-Haq Qureshi, największy sukces na kortach Melbourne Park odniósł w 2006 roku, kiedy wraz z Mariuszem Fyrstenbergiem dotarli do półfinału.

 

Janowicz zaprezentuje się w deblu w Wielkim Szlemie dopiero po raz siódmy.

 

Blisko polskiej pary w drabince Australian Open znalazł się Fyrstenberg, który wystąpi wspólnie ze Słowakiem Martinem Kliżanem. Oni rozpoczną rywalizację od pojedynku z Francuzami Julienem Benneteau i Jeremym Chardym, a z Matkowskim i Janowiczem mogą się zmierzyć się w trzeciej rundzie.

 

Z numerem siódmym rozstawiony jest polsko-brazylijski duet Łukasz Kubot - Marcelo Melo. Na otwarcie czeka ich mecz ze Szwedami Johanem Brunstroemem i Andreasem Siljestroemem.

 

Kubot, który po raz 10. wystartuje w Australian Open, trzy lata temu triumfował w tej imprezie, a za partnera miał wtedy Szweda Roberta Lindstedta. Teraz w trzeciej rundzie może spotkać go po drugiej stronie siatki.

 

W grze podwójnej kobiet zaprezentują się dwie Polki. Magda Linette i Francuzka Alize Cornet zmierzą się na początek z rozstawionymi z "16" Chorwatką Dariją Jurak i reprezentującą Australię Anastasią Rodionovą, natomiast Alicja Rosolska w parze z Japonką Nao Hibino zagrają z kazachsko-amerykańskim duetem Julia Putincewa - Alison Riske.

 

W singlu wystąpi troje Biało-Czerwonych: trzecia w rankingu tenisistek Agnieszka Radwańska, Linette i Janowicz, który jako jedyny z nich pojawi się na korcie już w poniedziałek. jego przeciwnikiem będzie dużo wyżej notowany Chorwat Marin Cilic.