Fed Cup: Reprezentacja Niemiec bez Kerber

Tenis
Fed Cup: Reprezentacja Niemiec bez Kerber
fot. PAP

Liderka rankingu WTA Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber nie weźmie udziału w meczu pierwszej rundy Grupy Światowej Fed Cup z USA - poinformowała niemiecka sportowa agencja SID. Spotkanie odbędzie się na Hawajach 11-12 lutego.

Kerber nie zagra z USA ze względu na napięty terminarz turniejów, w których zaplanowała start - Australian Open (rozpoczyna się 16 stycznia, a zakończy się 29) oraz rywalizację w Dausze rozpoczynającą się 13 lutego. Obrończyni tytułu udział w zawodach Wielkiego Szlema rozpocznie od spotkania z Ukrainką Łesią Curenko.

 

"Myślałam nad udziałem w meczu Fed Cup, ale terminarz jest bardzo napięty, a podróże dalekie. Uznałam, że nie dam rady połączyć tego wszystkiego. Nie zdążyłabym na czas dolecieć do Dauhy" - powiedziała Kerber.

 

Kapitan reprezentacji Niemiec Barbara Rittner ze zrozumieniem przyjęła decyzję liderki rankingu.

 

"Rozumiem jej decyzję, choć oczywiście oznacza ona, że jesteśmy smutni i osłabieni przed rywalizacją z USA" - powiedział Rittner.

 

W 2016 r. w finale Grupy Światowej Czeszki wygrały z Francuzkami 3:2. W historii Fed Cup Amerykanki triumfowały najwięcej razy - 17. Po raz ostatni w 2000 r.

BC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze