Hokejowe MŚ U18 kobiet: Polki na trzecim miejscu

Polki, które pokonały po dogrywce w Katowicach Chinki 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) w ostatnim meczu hokejowych mistrzostw świata kobiet U-18 Dywizji 1B, zajęły trzecie miejsce, za Włoszkami i Dunkami. Bramkę zdobyła Anna Sopata w 65. minucie.

Awans do Dywizji 1A wywalczył zespół Włoch, do grupy kwalifikacyjnej zdegradowana została reprezentacja Kazachstanu.

Polki uzyskały gola 43 sekundy przed końcem dogrywki, walcząc w osłabieniu. Wcześniej Biało-Czerwone uległy Danii 0:2, pokonały Kazachstan 4:2 i Wielką Brytanię 2:1 oraz przegrały z Włochami 0:1.

W innych sobotnich meczach Wielka Brytania pokonała Kazachstan 4:2 (3:1, 0:1, 1:0), a Włochy wygrały z Danią 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).

Mistrzostwa były rozgrywane po raz pierwszy. Polki w trzech ostatnich latach rywalizowały bez sukcesu w kwalifikacjach do Dywizji 1, zajmując kolejno miejsca drugie, trzecie i szóste. W związku z rosnącą liczbą drużyn kobiecych utworzona została Dywizja 1B, w której znalazły się podopieczne trenera Grzegorza Klicha. Juniorska kadra Polski kobiet istnieje od 2014 roku. Spadkowiczem z Dywizji 1 była ekipa Danii.

Tabela końcowa: M Pkt Bramki

1. Włochy 5  15  17-3
2. Dania 5  12  15-6
3. Polska 5  8  7-6
4. W. Brytania 5  5  8-13
5. Chiny 5  5  7-9
6. Kazachstan 5  0  6-23