Norwegowie nie mają złudzeń. Stoch jest poza zasięgiem rywali

Zimowe
Norwegowie nie mają złudzeń. Stoch jest poza zasięgiem rywali
fot. PAP

Podwójne zwycięstwo Kamila Stoch w zawodach Pucharu Świata w Wiśle zostało określone w norweskich mediach jako "mrożący krew w żyłach polsko-norweski pojedynek" z Danielem Andre Tande, który zdecydowanie i pewnie wygrał będący w super formie Polak.

"Stoch jest w takim gazie, że jest po prostu poza zasięgiem rywali" - ocenił Johan Remen Evensen, były reprezentant Norwegii, a obecnie komentator kanału telewizji NRK transmitującego zawody.

 

Podkreślił, że "pojedynek z Tandem był arcyciekawy, a Norweg, wykonując w drugiej serii najlepszy skok niedzielnego konkursu, stracił zaledwie 1,2 punktu i przesunął się z piątego na drugie miejsce, lecz nie dał rady pewnie skaczącemu faworytowi publiczności".

 

Według agencji NTB "Na skoczni imienia legendarnego Adama Małysza Stoch podtrzymał tradycję polskich skoków narciarskich i odniósł już piąte zwycięstwo w karierze na własnym terytorium, bijać rekord patrona obiektu, który zrobił to tylko cztery razy".

 

Dziennik "Verdens Gang" skomentował niedzielny konkurs tytułem "Tande był ponownie drugi, a Stoch wygrał już trzeci raz z rzędu zawody PŚ".

 

Gazeta podkreśliła, że "po drugim, wspaniałym skoku Tande byliśmy już pewni jego zwycięstwa lecz ostatnim człowiek na szczycie skoczni był niezwykle popularny w swoim kraju Polak, który spokojnie dokończył swoja robotę i po prostu wygrał".

 

Zdaniem norweskich mediów obecny sezon PŚ jest wyjątkowo ciekawy i "dwóch największych aktorów" tej dyscypliny zmierzy się na poważnie w "pojedynku gigantów" dopiero podczas mistrzostw świata w Lahti, na przełomie lutego i marca.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze