Sporty walki

Narkun: Robimy show! Chcę walki już teraz

Wielu zawodników marzy, by wystąpić na gali KSW na PGE Narodowym. Jeden ze współwłaścicieli federacji Maciej Kawulski złożył stosowną propozycję "Jurasowi". Czy będziemy świadkami wielkiego powrotu?

 

- Dużo się wydarzyło po tym, jak Maciek Kawulski na Twitterze złożył mi propozycję. Później potwierdził, że to nie jest żart, tylko poważna propozycja, abym wrócił ze sportowej emerytury - powiedział Jurkowski.

 

- Uzależniam to od jednej rzeczy. Chcę się bić ponownie. Brakuje mi tego, mówiłem o tym wielokrotnie. (...) Na chwilę obecną nie podjąłem jeszcze decyzji. Bardzo bym chciał, jeżeli uda mi się wyleczyć kręgosłup. We wtorek mam rezonans i będziemy razem z neurochirurgami podejmować decyzję, czy jesteśmy w stanie to zaleczyć na tyle, abym mógł trenować na sto procent. Jeżeli wrócę, będę bił się w kategorii półciężkiej - dodał.

 

 

Jurkowski ostatnią walkę stoczył 19 marca 2011 roku na gali KSW 15. Przegrał z Tonim Valtonenem (27-15, 11 KO, 4 SUB). - Przepraszam za walkę, nie tak miało być. Kiedyś postawiłem sobie warunek, jeśli przegram dziesiątą walkę, to kończę. Teraz przegrałem po raz dziesiąty, zdecydowałem się na zakończenie kariery - ogłosił wówczas "Juras".

 

Gala KSW na PGE Narodowym odbędzie się 27 maja.