Podwójna spektakularna akcja libero! Będzie rywalem Polaków na ME (WIDEO)

Siatkówka
Podwójna spektakularna akcja libero! Będzie rywalem Polaków na ME (WIDEO)
fot. PAP

Lauri Kerminen jest młodym i utalentowanym libero rosyjskiego Kuzbass Kemerovo i potencjalnym zawodnikiem reprezentacji Finlandii. Jak dobrze wiemy, zespół ze Skandynawii będzie jednym z grupowych rywali Polaków na siatkarskich mistrzostwach Europy za kilka miesięcy. Fin szerszej publiczności nie mógł przedstawić się lepiej: dwie spektakularne obrony w jednej akcji pozwoliły jego zespołowi odwrócić jej losy!

Kuzbass Kemerovo poległo w 14. kolejce rosyjskiej Superligi na własnym parkiecie z Lokomotiwem Nowosybirsk, jednak jedna z akcji z pewnością zapadła miejscowej publiczności na dłużej w pamięci. Ubrani na biało gospodarze kilkukrotnie bronili ataki rywali, a głównym bohaterem w defensywie pozostawał fiński libero zespołu, 23-letni Lauri Kerminen.

Reprezentujący barwy narodowe od 2013 roku zawodnik popisał się dwiema niesamowitymi obronami, które pozwoliły przejść do kontrofensywy i wygrać niezwykłą, trwającą blisko minutę wymianę ciosów. Po interwencji "na refleks", w kolejnej piłce Kerminen z impetem rzucił się na bandy, za którymi usadowieni są dziennikarze i dalekim susem podał piłkę do kolegów z zespołu.

Kerminen jest jednym z zawodników reprezentacji Finlandii, która będzie rywalem Biało-Czerwonych podczas siatkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce. Dodajmy, że trenerem zespołu z Kemerova jest uznane fińskie nazwisko, Tuomas Sammelvuo (przed laty zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle) - wzorem Ferdinando De Giorgiego łączący rolę selekcjonera reprezentacji Finlandii z pracą w rosyjskim klubie. Nazwiska reprezentujące zespół ze Skandynawii mogą pozostawać anonimowe dla polskich kibiców, jednak możemy się przekonać jakim talentem dysponują tamtejsi siatkarze!

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze