PŚ w skokach: Poznaliśmy polską kadrę na Zakopane!

Inne
PŚ w skokach: Poznaliśmy polską kadrę na Zakopane!
fot. PAP

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro wystąpią w weekedowych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem - zdecydował trener polskiej kadry Stefan Horngacher.

W Zakopanem Polska nie może już skorzystać z tzw. kwoty krajowej, jak to miało miejsce w sobotę i niedzielę w Wiśle, stąd na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się tylko sześciu biało-czerwonych. Będzie to ta sama grupa, która kończyła niedawno Turniej Czterech Skoczni, ze Stochem na czele. Oprócz lidera klasyfikacji generalnej PŚ, także piąty w niej Kot oraz dziewiąty Żyła będą zwolnieni z piątkowych kwalifikacji do niedzielnych zawodów indywidualnych. O prawo startu w nich będą musieli powalczyć pozostali.

 

W sobotę odbędzie się natomiast konkurs drużynowy, w którym biało-czerwoni po raz pierwszy w historii wystąpią w żółtych plastronach liderów Pucharu Narodów.

 

W poniedziałek kadrowicze rozpoczęli przygotowania do startu na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi.

 

"Zajęcia odbyły się na sali, jednak grupy zakopiańska i beskidzka ćwiczyły u siebie. Podobnie będzie zapewne we wtorek. W planach jest też jeden zamknięty trening na zakopiańskiej skoczni" - poinformowała rzeczniczka prasowa kadry Alicja Kosman.

 

Zawodnicy z bezpośredniego zaplecza kadry udadzą się natomiast do Japonii na konkursy Pucharu Kontynentalnego. W Sapporo wystąpią: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała.

BC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze