Selekcjoner De Giorgi wybrał asystentów! Czas na rozmowy z PZPS

Siatkówka

O tym, że Piotr Gruszka ma zostać asystentem Ferdinando De Giorgiego, pisaliśmy na początku stycznia. "Przegląd Sportowy" poinformował, że doszło już do spotkania obu panów, podczas którego selekcjoner złożył propozycję trenerowi GKS Katowice.

Piotr Gruszka był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej siatkówki. Rozegrał 450 spotkań w reprezentacji, z którą sięgnął po wicemistrzostwo świata (2006) i mistrzostwo Europy (2009).

 

W 2013 roku zakończył karierę sportową, jednak po krótkiej przerwie powrócił do siatkówki, tym razem w roli szkoleniowca. Najpierw trenował BBTS Bielsko-Biała (2014-15), a w obecnym sezonie prowadzi ekipę beniaminka PlusLigi - GKS Katowice. Postawa katowiczan w ekstraklasie zbiera wiele pozytywnych ocen, podobnie jak praca Gruszki w klubie. Trener GKS od kwietnia będzie miał prawdopodobnie szansę wykazać się również w roli asystenta selekcjonera reprezentacji Polski.

 

5 stycznia, w magazynie siatkarskim "Polska 2017", którego gościem był Ferdinando De Giorgi, padło pytanie, czy wśród kandydatów na asystenta nowego trenera znajduje się opiekun GKS Katowice - Piotr Gruszka?

 

- Tak. Piotr jest trenerem, którego warto docenić. Jest młodym szkoleniowcem, który chce się rozwijać, nabierać doświadczenia. Zna również włoską mentalność. Ma ponadto doświadczenie pracy w klubie - odpowiedział nowy selekcjoner biało-czerwonych.

 

Gruszka asystentem selekcjonera?

 

"Przegląd Sportowy" poinformował, że De Giorgi złożył trenerowi GKS propozycję współpracy i czeka na odpowiedź oraz na zgodę PZPS i GKS. Związe ma w najbliższym czasie przeprowadzić rozmowę z kandydatami. Informację tę potwierdził menedżer Gruszki -  Jakub Malke. Włodarze klubu z Katowic nie powinni stawiać przeszkód, gdyż związek zgodził się na to, by asystenci selekcjonera łączyli trenowanie klubu z pracą dla reprezentacji.

 

De Giorgi będzie miał prawdopodobnie dwóch asystentów, poza Gruszką na ławce trenerskiej ma zasiąść drugi trener ZAKSY - Oskar Kaczmarczyk.

 

- Potwierdzam, że będę współpracował z polskim sztabem. Myślę, że to bardzo ważna sprawa. Takiego wyboru dokonałem już zresztą, gdy rozpocząłem pracę w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Poznałem wiele osób wartych zaufania - stwierdził De Giorgi na antenie Polsatu Sport.

RM, Polsat Sport, przegladsportowy.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze