Australian Open: Radwańska w II rundzie, zwycięski bój z Pironkową!

Agnieszka Radwańska w I rundzie tenisowego Australian Open po zaciętym pojedynku pokonała 64. tenisistkę światowego rankingu Cwetanę Pironkową 6:1, 4:6, 6:1. Rywalką Radwańskiej w II rundzie będzie chorwacka tenisistka Mirjana Lucic-Baroni.

27-letnia Radwańska z 64. w rankingu i starszą o dwa lata Pironkową wygrała 10 z 13 konfrontacji w imprezach WTA i Wielkiego Szlema; zwyciężyła też w spotkaniu w Pucharze Federacji w 2011 roku.

We wtorek zrewanżowała się rywalce za porażkę w ich poprzednim pojedynku - w 1/8 finału ubiegłorocznego wielkoszlemowego French Open. Mecz ten z powodu deszczu przerwano przy stanie 6:2, 3:0 dla Polki. Dokończono go dopiero dwa dni później, ale wówczas w dalszym ciągu główną rolę grały opady. Ostatecznie słabiej radząca sobie w takich warunkach podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego przegrała 6:2, 3:6, 3:6.

Trzecia rakieta świata dwukrotnie dotarła w Melbourne do półfinału - trzy lata temu i w poprzednim sezonie. Bułgarka zaś nigdy nie osiągnęła trzeciej rundy.

Kolejną przeciwniczką Radwańskiej będzie 79. na liście WTA Lucic-Baroni. Krakowianka wygrała oba dotychczasowe mecze ze starszą o siedem lat Chorwatką.

Kilka godzin wcześniej ze zmaganiami w singlu pożegnała się Magda Linette, a w poniedziałek mecz otwarcia przegrał Jerzy Janowicz.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:1, 4:6, 6:1.

jk, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujęmy za uwagę.

Agnieszka Radwańska – Cwetana Pironkowa, III set, 6:1, AS SERWISOWY! KONIEC!

Radwańska - Pironkowa, III set, 5:1, 40:30, Piłka meczowa dla Polki!

Radwańska - Pironkowa, III set, 5:1, Kolejny gem dla Radwańskiej i szansa na zakończenie meczu przy własnym podaniu!

Radwańska - Pironkowa, III set, 4:1, Przełamuje Pironkowa. Radwańska kończy gema forhendem w siatkę.

Radwańska - Pironkowa, III set, 4:0, Błędy Pironkowej, Radwańska returnem wygrywa do 30.

Radwańska - Pironkowa, III set, 3:0, Kolejny gem dla Radwańskiej! Pironkowa był już na prowadzeniu w tym gemie, ale Polka uruchomiła pierwszy serwis.

Radwańska - Pironkowa, III set, 2:0, Jest przełamanie! Radwańska wygrywa do 0.

Radwańska - Pironkowa, III set, 1:0, Gem przy własnym serwisie dla Radwańskiej. Do 15.

Radwańska - Pironkowa, III set, 0:0, Rozpoczynamy ostateczną batalię!

Radwańska - Pironkowa, II set, 4:6, Pierwsza piłka nie wykorzystana, dobra akcja Radwańskiej, ale druga piłka setowa już dla Pironkowej!

Radwańska - Pironkowa, II set, 4:5, Piłka setowa dla Pironkowej

Radwańska - Pironkowa, II set, 4:5, Radwańska w końcu wygrywa swoje podanie. Teraz szansa dla Pironkowej przy własnym podaniu na zakończenie drugiej partii.

Radwańska - Pironkowa, II set, 3:5, Gem dla Pironkowej. Spadła skuteczność Radwańskiej.

Radwańska - Pironkowa, II set, 3:4, Błędy Radwańskiej. Znowu przełamanie.

Radwańska - Pironkowa, II set, 3:3, Tym razem przełamuje Radwańska!

Radwańska - Pironkowa, II set, 2:3, Po raz kolejny Radwańska nie utrzymała podania.

Radwańska - Pironkowa, II set, 2:2, Radwańska przełamuje! Polka wygrała dwie niesamowite akcje!

Radwańska - Pironkowa, II set, 1:2, Uff, Radwańska wygrywa przy swoim podaniu, ale Bułgarka miała dwie szanse na przełamanie.

Radwańska - Pironkowa, II set, 0:2, Przy swoim podaniu Pironkowa też górą.

Radwańska - Pironkowa, II set, 0:1, Od przełamania drugiego seta zaczęła Pironkowa!

Radwańska - Pironkowa, I set, 6:1, Set dla Radwańskiej!

Radwańska - Pironkowa, I set, 5:1, Kolejna piękna wymiana i kolejna piłka setowa dla Polki.

Radwańska - Pironkowa, I set, 5:1, 40:40, Nie udało się przy pierwszej piłce setowej, wyrównanie.

Radwańska - Pironkowa, I set, 5:1, 40:30, Piękna wymiana! Piłka setowa dla Polki!

Radwańska - Pironkowa, I set, 5:1, Radwańska przy swoim podaniu do 0. Dużo błędów własnych popełnia Pironkowa.

Radwańska - Pironkowa, I set, 4:1, Ponownie Bułgarka przełamana!

Radwańska - Pironkowa, I set, 3:1, Gem dla Radwańskiej, tym razem do 30.

Radwańska - Pironkowa, I set, 2:1, Pironkowa przełamana! Polka wykorzystała słabszy drugi serwis Bułgarki.

Radwańska - Pironkowa, I set, 1:1, Gem dla Radwańskiej do 0. Polka gra kombinacyjnie, już popisała się skrótem tuż za siatkę.

Radwańska - Pironkowa, I set, 0:1,  Pewnie rozpoczęła Pironkowa. Pierwszy gem do 15.

Radwańska - Pironkowa, I set, Zaczynamy! Podaje Bułgarka.

Radwańska i Pironkowa pojawiły się już na korcie. Trwa rozgrzewka.

Novak Djokovic pokonał Fernando Verdasco 6:1, 7:6 (7-4), 6:2. Za chwilę na kort wyjdą Agnieszka Radwańska i Cwetana Pironkowa.

Na korcie Rod Laver Arena, na którym swój mecz rozgrywać będzie Radwańska, trwa trzeci set spotkania Fernando Verdasco - Novak Djokovic. Serb prowadzi 6:1, 7:6 (7-4).

Witamy w relacji z meczu pierwszej rundy Austalian Open pomiędzy Agnieszka Radwańską i Cwetana Pironkową.