Igrzyska olimpijskie 2024: Los Angeles przejdzie do historii?

Inne
Igrzyska olimpijskie 2024: Los Angeles przejdzie do historii?
fot. PAP

Władze Los Angeles, które starają się o przyznanie organizacji igrzysk w 2024 r. ogłosiły, że w przypadku wyboru przez MKOl, ceremonia otwarcia i zamknięcia zostanie przeprowadzona na dwóch różnych stadionach. Do takiej sytuacji doszłoby po raz pierwszy w historii.

Uroczystość otwarcia miałaby zostać przeprowadzona na zmodernizowanym stadionie Memorial Coliseum, gdzie odbyły się igrzyska w 1932 i 1984 roku, a zamknięcia na powstającym właśnie obiekcie LA Stadium. Powinien on zostać oddany do użytku w 2019 r. W 2021 r. ma odbyć się tam finał ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl.

 

Memorial Coliseum będzie mogło pomieścić 70 tys. kibiców, a powstający obiekt 100 tys.

 

Los Angeles jest gotowe przeznaczyć na organizację IO "tylko" 5,3 miliarda dol., gdyż nie przewiduje się budowy ani wielkich obiektów sportowych, ani wioski olimpijskiej. Większość z obiektów, które powstaną ma zostać rozebrana po zakończeniu olimpiady.

 

"Miasto Aniołów" rywalizuje o prawo organizacji największej sportowej imprezy globu z Paryżem i Budapesztem.

 

Tegoroczne igrzyska w Rio de Janeiro kosztowały od 10 do 12 mld dolarów. Gospodarzem kolejnych w 2020 roku będzie Tokio, a organizator igrzysk w 2024 roku zostanie wybrany we wrześniu 2017 podczas kongresu MKOl w Limie.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze