Czterech koreańskich trenerów ukaranych przez Riot

E-sport
Czterech koreańskich trenerów ukaranych przez Riot

Jakiś czas temu Riot Games na koreańskiej wersji strony głównej swojego flagowego produktu, jakim jest League of Legends, zamieściło oficjalną informację na temat kary wymierzonej aż pięciu osobom uczestniczącym w lidze LCK, w tym aż czterem będącym częścią składów trenerskich występujących w niej drużyn.

Zarzutem wobec wspomnianych reprezentantów ma być używanie niezwykle wulgarnego języka podczas gier normalnych i rankingowych przez każdego z nich. Riot Games we współpracy z Koreańskim Stowarzyszeniem do spraw E-sportu przeprowadziło śledztwo, mające na celu sprawdzenie wszystkich osób powiązanych ze sceną profesjonalną w tym kraju, a w szczególności ich zachowania, stosowanego słownictwa czy jakichkolwiek przejawów "pasywnej agresji".

Według firmy, osoby odpowiedzialne za najwyższy szczebel rozgrywek powinny być przykładem dla reszty społeczności z danego regionu i wszelkie odchylenia od normy z ich strony są co najmniej niedopuszczalne. Właśnie to było powodem przeprowadzenia tego rutynowego dochodzenia, lecz oddział twórców LoL-a nie wspomniał nigdzie, jak duża i dawna część historii czatu była przez niego brana pod uwagę.

Ukarani przez Riot zostali: główny oraz pomocniczy trener Afreeca Freecs - Choi iloveoov Yeon-sung i Cho Gye-hyun, jeden z trenerów Samsung Galaxy Joo Young-dal, a także dwóch członków Jin Air Green Wings - trener Cheon Jung-hee oraz jungler Um Umti Sung-hyeon. Każdy z nich został obarczony grzywną w wysokości 500,000 wonów koreańskich (około 1700zł) oraz koniecznością spędzenia 20 godzin na pracach społecznych. W ogłoszeniu wspomniano też, że maksymalną karą, jaką można by nałożyć za to przewinienie jest 10-miesięczne zawieszenie w danej funkcji, grzywna w wysokości 500,000 wonów koreańskich i 250 godzin prac społecznych.

Kamil Adamczyk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie