Dramatyczna sytuacja Polonii Bytom. Kolejna kara dla drugoligowca

Piłka nożna
Dramatyczna sytuacja Polonii Bytom. Kolejna kara dla drugoligowca
fot. Cyfrasport

Widmo spadku Polonii Bytom wydaje się coraz bardziej realne. Drugoligowiec został ukarany odjęciem czterech punktów za nieuregulowanie w terminie rat wynikających z umów zawartych z wierzycielami. Jest to kolejna kara, która dotknęła klub ze Śląska w tym sezonie.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Polonia Bytom wycofa się z rozgrywek ligowych. Zespół, który jeszcze w sezonie 2010/11 występował w Ekstraklasie, dokończył jednak rundę jesienną i przystąpi do rozgrywek na wiosnę.

Sytuacja zespołu z Bytomia nie jest jednak godna pozazdroszczenia. W środowe popołudnie Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o ukaraniu klubu czterema punktami karnymi. Zespół ze Śląska nie wywiązał się na czas (musiał to zrobić do końca grudnia) z uregulowań finansowych względem swoich wierzycieli.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza kara dla Polonii Bytom w tym sezonie. Do rozgrywek bytomianie przystąpili z czterema ujemnymi oczkami. Oznacza to, że drużyna straciła już osiem punktów z powodów pozasportowych. W związku z tym sytuacja w lidze podopiecznych Andrzeja Orzeszka jest dramatyczna. Polonia z dorobkiem dziesięciu oczek zamyka tabelę i do bezpiecznego miejsca traci aż dziewięć punktów.

 

Pełna treść komunikatu PZPN:

 

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniu w dniu 18 stycznia 2017 roku w Warszawie po przeanalizowaniu nadzorów Klubów II ligi postanowiła:

 

W związku z decyzją nr 7/II Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku oraz na podstawie pkt. 5.4.1 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2016/2017 nałożyć na Klub Polonia Bytom SA sankcję regulaminową w postaci pozbawienia 4 punktów w sezonie rozgrywkowym 2016/2017. Sankcję regulaminową odjęcia 4 (czterech) punktów w sezonie rozgrywkowym 2016/2017 nałożono w związku z naruszeniem pkt. 3 decyzji nr 7/II Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku. Zgodnie z pkt. 3 decyzji nr 7/II z dnia 30 maja 2016 roku. Klub Polonia Bytom SA zobowiązany był do terminowego regulowania rat do końca grudnia 2016 roku, wynikających z ugody zawartej w dniu 30 maja 2016 roku  z Wierzycielem. Zgodnie z przytoczoną decyzją w przypadku niedotrzymania terminów spłat którejkolwiek z rat porozumienia przypadających do końca grudnia 2016 roku nad Klubem ciążyła sankcja odjęcia 4 punktów w sezonie rozgrywkowym 2016/2017. Z analizy dokonanej przez ekspertów finansowych oraz członków Komisji bezsprzecznie wynika, że Klub nie dotrzymał terminów zawartych w porozumieniu z dnia 30 maja 2016 roku i zgodnie z tym porozumieniem pozostawał w zwłoce na dzień 31 grudnia 2016 roku.

BC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze