Latal: Popracujemy na dobrych murawach

Piłka nożna
Latal: Popracujemy na dobrych murawach
fot. PAP

„Podczas zgrupowania w Hiszpanii popracujemy z piłką na dobrych boiskach. Dołączy do nas dwóch nowych piłkarzy” – powiedział w środę trener Piasta Gliwice Radoslav Latal przed wyjazdem ekipy na obóz w Alicante. Gliwiczanie zagrają tam. m.in. z CSKA Moskw

W kadrze na zgrupowanie zabrakło kontuzjowanego pomocnika Michała Masłowskiego i napastnika Josipa Barisica, który trenuje z rezerwami.

 

Trenować w Hiszpanii z seniorami będzie za to czwórka młodych graczy Piasta z zespołu Centralnej Ligi Juniorów oraz pozyskani w styczniu pomocnik Stojan Vranjes i napastnik Michal Papadopulos.

 

„Będziemy pracowali nie tylko nad taktyką, ale też w dalszym ciągu nad kondycją. Masłowskiego czeka 10 dni przerwy, dla Barisica są oferty i odejdzie z klubu. W Alicante dołączą do drużyny skrzydłowy i napastnik. Rozmowy nie są łatwe, ale myślę, że wszystko będzie dobrze i nam wiosną pomogą” – dodał szkoleniowiec wicemistrzów Polski.

 

Pogodą w ojczystym kraju był nieco zmartwiony hiszpański pomocnik Gerard Badia.

 

„Prognozy wskazują, że to ma być najzimniejszy o tej porze roku tydzień od pięciu lat. I jeszcze spodziewane są deszcze” – stwierdził.

 

Przyznał, że ciężki był dla niego powrót do Polski po przerwie świątecznej.

 

„Kiedy wylatywałem z Barcelony, było 15 stopni. W Katowicach – minus 25. Masakra. Pierwsze dni obozu w Czechach też były niełatwe z racji mrozu. Tam bardziej pracowaliśmy fizycznie, teraz będzie więcej gry” – podkreślił.

 

Ale też zadeklarował, że chce nadal grać w Polsce.

 

„Kontrakt z Piastem kończy się w czerwcu, rozmowy o przyszłości trwają. Chciałbym w Polsce zostać. Przyzwyczaiłem się już do pogody” – żartował zawodnik.

 

Jeszcze większy szok termiczny przeżył brazylijski obrońca Hebert.

 

„W Rio de Janeiro było 42 stopnie. Powrót do Polski był ekstremalnym przeżyciem. W Hiszpanii będzie już cieplej. W Brazylii nie tylko odpoczywałem. Wiedziałem, że nie mogę się zaniedbać, bo wszystko bym zniszczył. Dlatego ćwiczyłem. Myślę, że wiosną będziemy silniejsi” – powiedział.

 

Piast zaczął przygotowania od sześciodniowego zgrupowania w Kravare, gdzie w pierwszym tegorocznym sparingu pokonał trzecioligowy czeski FC Hlucin 6:0 (2:0).

 

Podczas pobytu w Alicante, który potrwa do 30 stycznia gliwiczanie zagrają sparingi z CSKA Moskwa, Rapidem Wiedeń, zespołem Hiszpańskiego Związku Piłkarzy oraz inną austriacką drużyną SCR Altach.

BC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze