PNA: Były gwiazdor Ekstraklasy zapewnił punkt swojej drużynie

Gospodarz piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki Gabon zremisował w meczu 2. kolejki grupy A w Libreville z Burkina Faso 1:1 (1:1). W wieczornym spotkaniu tej grupy Kamerun zmierzy się z Gwineą Bissau.

Gospodarze przegrywali od 23. minuty po golu znanego z występów w polskiej ekstraklasie Prejuce'a Nakoulmy. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze, Górnika Łęczna i Widzewa Łódź w środowym meczu grał od 11. minuty.

Gabon wyrównał jeszcze w pierwszej połowie po rzucie karnym, który wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund. Dla lidera klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy to drugie trafienie w tegorocznym turnieju o Puchar Narodów Afryki.

Poprzednie mecze tych drużyn - w 1. kolejce grupy A - również zakończyły się wynikami 1:1. Gabon zremisował wówczas z Gwineą Bissau, a Burkina Faso z Kamerunem.

Finał turnieju zaplanowano na 5 lutego w Libreville.

Gabon - Burkina Faso 1:1 (1:1).

Bramki: Aubameyang 38 (z rzutu karnego) - Nakoulma 23