Puchar Włoch: Sensacja! Drugoligowiec wyeliminował Sassuolo

W 1/8 finału Pucharu Włoch Sassuolo sensacyjnie przegrało z drugoligową Ceseną 1:2. Przyjezdni losy meczu odwrócili w końcówce spotkania, zdobywając dwie bramki w ciągu czterech minut.

Jak na razie w tym sezonie obie ekipy w swoich klasach rozgrywkowych spisują się poniżej oczekiwań. Sassuolo plasuje się dopiero na szesnastej pozycji w Serie A, a Cesena na osiemnastej w drugiej lidze.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy to Lorenzo Pellegrini z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. W pierwszej części gry Sassuolo w pełni kontrolowało wydarzenia na boisku, ale nie potrafiło udokumentować swojej przewagi drugą bramką.

Druga część spotkania również rozpoczęła się od ataków Sassuolo. Najbliżej podwyższenia wyniku był Matteo Politano, ale w doskonałej sytuacji posłał piłkę głową ponad poprzeczką. W kolejnym fragmencie odważniej zaczęła grać Cesena, która swojej szansy szukała głównie po stałych fragmentach gry. Na dziesięć minut przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę na gola zamienił Camillo Ciano. Chwilę później było już 2:1 dla Ceseny. Ładną zespołową akcję gości wykończył Karim Laribi. Sassuolo nie zdążyło doprowadzić do wyrównania i niespodziewanie pożegnało się z Pucharem Włoch.

Ćwierćfinałowego rywala Cesena pozna w czwartek. Będzie nim zwycięzca meczu Roma - Sampdoria.

Sassuolo - Cesena 1:2 (1:0)
Bramki: Pellegrini 4 - Ciano 81, Laribi 85

Sassuolo: Pegolo - Adjapong, Antei, Acerbi, Dell'Orco - Pellegrini (84. Mazzitelli), Sensi, Duncan - Politano (76. Ricci), Iemmello (68. Defrel), Ragusa

Cesena: Agazzi - Perticone, Ligi, Rigione - Balzano, Cinelli (73. Schiavone), Vitale (60. Garritano), Laribi, Renzetti - Ciano, Rodriguez (59. Cocco)

Żółta kartki:  Dell'Orco, Antei - Ligi, Perticone