Rosyjski płotkarz wystartuje pod neutralną flagą?

Lekkoatletyka
Rosyjski płotkarz wystartuje pod neutralną flagą?
fot. PAP/EPA

Mistrz świata w biegu na 110 m przez plotki Rosjanin Siergiej Szubienkow zwrócił się do Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) z prośbą o zgodę na starty pod neutralną flagą. Rosyjscy lekkoatleci zostali wykluczeni ze wszystkich zawodów z powodu afery dopingowej w tym kraju.

Szef grupy roboczej IAAF Norweg Rune Andersen oświadczył 1 grudnia, że rosyjscy lekkoatleci będą mogli brać udział w zawodach pod neutralną flagą po wcześniejszej zgodzie IAAF.

 

26-letni Szubienkow wywalczył dwa medale mistrzostw globu - złoty w Pekinie w 2015 roku oraz brązowy w Moskwie dwa lata wcześniej. W dorobku ma także dwa tytuły mistrza Europy (Helsinki 2012 i Zurych 2014).

 

Na początku grudnia IAAF podtrzymało wykluczenie Rosji ze wszystkich zawodów organizowanych pod swoją egidą. Decyzję podjęła jednogłośnie Rada IAAF podczas obrad w Monte Carlo.

 

Sankcje na rosyjską federację nałożono w listopadzie 2015 roku z powodu istniejącego w tym kraju systemu dopingu. Przedłużono je w marcu, a następnie w czerwcu, czego efektem było wykluczenie z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze