ZAKSA zdobyła Moskwę! Kędzierzynianie pokonali Dynamo

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie, 3:1 pokonała w Moskwie Dynamo w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. W niemalże każdym secie rywale stawiali wysokie warunki, ale genialnie grający mistrzowie Polski byli tego dnia praktycznie nie do zatrzymania. Kędzierzynianie zostali samotnymi liderami grupy A.

ZAKSA i Dynamo były głównymi faworytami do wygrania grupy A. Po dwóch kolejkach w odrobine lepszej sytuacji byli mistrzowie Polski, którzy dotychczas nie stracili nawet jednego seta. Kędzierzynianie byli pozytywnie naładowani po triumfie w Pucharze Polski, gdzie w finałowym starciu okazali się lepsi od Skry Bełchatów.

Na pierwszą w meczu przerwę techniczną goście schodzili z trzypunktową przewagą. Wydawało się, że inauguracyjny sennie sprawi wielu problemów. Siatkarze Dynama szybko doprowadzili do wyrównania i praktycznie do ostatniej akcji gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 24:23 dla ZAKSY atak wykonał Dawid Konarski, a piłka znalazła się na aucie. Wideo weryfikacja pokazała jednak, że Polak uderzył po bloku i ta pierwsza partia padła łupem przyjezdnych.

Podobnie było w drugiej odsłonie. Wyrównana walka przez znaczną część oraz rozstrzygające punkty w końcówce. Tym razem świetnie zadziałał blok mistrzów Polski, a rywale popełnili za dużo błędów. ZAKSA prowadziła 2:0 i miała wszystko w swoich rękach.

Trzecia partia również od początku zapowiadała wyrównany bój. Rosjanie mieli duże problemy z przyjęcie, co przekładało się na atak. W połowie seta Kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale gospodarze potrafili się podnieść i odrobić stratę. Co gorsza dla podopiecznych De Giorgiego zawodnicy z Moskwy poczuli nowe siły i wygrali na przewagi 30:28.

Jak się okazało czwarty set był ostatnim. ZAKSA zdobyła trzypunktową przewagę przy stanie 17:14 i miała otwarta drogę ku zwycięstwu w całym meczu. W końcówce kapitalną zagrywkę uruchomił Mateusz Bieniek. Mistrzowie Polski potwierdzili swoją świetną formę w ostatnich tygodniach i pewnie triumfowali do 20. Kędzierzynianie dzięki zwycięstwu zostali samotnymi liderami grupy A.

Dynamo Moskwa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 21;25, 30:28, 20:25)

Dynamo Moskwa: Jurij Biereżko, Aleksiej Ostapienko, Paweł Krugłow, Aleksander Markin, Dmitrij Szczerbinin, Siergiej Grankin, Artem Jermakow (libero) oraz Siergiej Antipkin, Denis Biriukow, Aleksander Wołkow, Dmitrij Ilinych, Roman Bragin (libero)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Dawid Konarski, Kevin Tillie, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Dominik Witczak, Patryk Czarnowski