- Yaya chce grać cały czas na najwyższym poziomie i jest szczęśliwy reprezentując barwy Manchesteru City. Dla niego piłka nożna jest ważniejsza niż pieniądze - powiedział agent piłkarza Dimitri Seluk w rozmowie ze Sky Sports.

Według informacji menadżera oferta miała pojawić się w ostatnim okienku transferowym. Toure pozostało jeszcze ostatnie pół roku do wypełnienia obowiązującego kontraktu w Manchesterze City.

Toure niedawno został przywrócony do składu City po zakończonym konflikcie pomiędzy agentem zawodnika Selukiem oraz Pepem Guardiolą, który w przypadku ewentualnych negocjacji zagroził odsunięciem pomocnika od zespołu do końca wygaśnięcia trwającej umowy.

Potężna siła finansowa Chinese Super League odcisnęła już swoje piętno na Premier League. Zespół ze Stamford Bridge na rzecz Dalekiego Wschodu opuścili już Ramires, Oscar oraz John Obi Mikel, a Diego Costa kuszony był potężnym kontraktem, na mocy którego zarobiłby aż 30 milionów funtów.

Warto zaznaczyć, że Chiński Związek Piłki Nożnej wprowadził restrykcyjne ograniczenia dla obcokrajowców. W każdym klubie może występować tylko trzech piłkarzy zza granicy.