Były trener Kerber: Radwańska nie kreowała gry

Tenis
Były trener Kerber: Radwańska nie kreowała gry
fot. PAP/EPA

Były trener Angelique Kerber Paweł Ostrowski uważa, że główną bolączką Agnieszki Radwańskiej w przegranym meczu 2. rundy wielkoszlemowego Australian Open było to, iż polska tenisistka nie kreowała gry. "Brakło z jej strony takiego szarpnięcia" - ocenił szkoleniowiec.

Rozstawiona z "trójką" Radwańska uległa w czwartek 79. w rankingu WTA Chorwatce Mirjanie Lucic-Baroni 3:6, 2:6.

 

"Trzeba oddać rywalce, że zagrała rewelacyjnie, ale u Agnieszki zabrakło takiego szarpnięcia, zaryzykowania parę razy. Tego, co zrobiła ostatnio Kerber. Gdy jej nie szło, to strzeliła w pełnym biegu i w tym momencie odwróciła losy spotkania. Czasem warto poświęcić jednego gema, ale próbować przejąć inicjatywę. "Isia" nie kreowała dziś żadnej gry, a tylko wtedy można coś zdziałać przy dobrej postawie przeciwniczki" - podsumował w rozmowie z Ostrowski.

 

Przyznał, że przy dobrej dyspozycji Chorwatki nie było łatwo o dyktowanie warunków, ale jego zdaniem Polka sama ułatwiała zadanie rywalce.

 

"Nie można przebijać piłki na środek, gdy tam czeka nastawiona na to przeciwniczka" - podkreślił.

 

W czwartek u 27-letniej krakowianki bardzo słabo funkcjonował serwis. Zawodziła ją zarówno skuteczność pierwszego, jak i drugiego podania.

 

"To niestety nie jest nic nowego. Na pewno jest to element, nad którym Agnieszka musi jeszcze mocno popracować" - zaznaczył były trener Kerber.

 

Starał się jednak z dystansem podejść do niespodziewanej porażki Radwańskiej.

 

"Z pewnością miała słabszy dzień. Ale taki też miał dziś Serb Novak Djokovic. Rumuna Simona Halep przegrała z kolei w pierwszej rundzie" - argumentował.

 

Ostrowski nie podejrzewa, by Lucic-Baroni, która poprzednio pierwszą rundę singla w Australian Open przeszła w 1998 roku, była w stanie dotrzeć daleko podczas bieżącej edycji.

 

"Ona była wybitnie nastawiona na mecz z Agnieszką. Wątpię, by zdziałała coś więcej" - ocenił.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie