Dołęga trenerem kadry narodowej ciężarowców

Inne
Dołęga trenerem kadry narodowej ciężarowców
fot. Cyfrasport

Trenerem kadry narodowej mężczyzn w podnoszeniu ciężarów został Robert Dołęga - zdecydowała w czwartek komisja konkursowa PZPC. Kadrę kobiet obejmie Antoni Czerniak.

Dołęga, starszy brat mistrza świata i brązowego medalisty olimpijskiego w kat. 105 kg Marcina, ma 39 lat. Dwa razy wystąpił w igrzyskach olimpijskich, jest medalistą mistrzostw Europy i Polski. Po zakończeniu kariery od 2008 roku jest trenerem w klubie Orlęta Łuków.

 

O stanowisko trenera kadry mężczyzn starał się także były szkoleniowiec reprezentacji Mirosław Choroś, który w 2012 roku doprowadził do złotego medalu olimpijskiego w Londynie w 85 kg Adriana Zielińskiego.

 

Trener kadry kobiet Czerniak jest szkoleniowcem ciężarów w Unii Hrubieszów, a w latach 2006-2013 opiekował się reprezentacją juniorek do lat 20, odnosząc sukcesy w mistrzostwach świata i Europy.

 

Trenerem kadry do lat 20 wybrano dotychczasowego szkoleniowca tej grupy wiekowej Zdzisława Farasia. Znakomity przed laty zawodnik poprzednio był asystentem trenera kadry seniorek, a ostatnio pracował z Mirosławem Chleboszem w reprezentacji U20.

 

Wśród juniorek na stanowisku pozostał Marek Sachmaciński, szkoleniowiec Mazovii Ciechanów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze