Ostatnio informowaliśmy, o tym że Legia zainteresowana jest Jakubem Błaszczykowskim. Reprezentant Polski nie jest pewny swojej przyszłości w Niemczech , a to przykuło uwagę władz mistrza Polski.

 

Teraz, jak podaje Eurosport.Onet.pl warszawska drużyna interesuje się innym kadrowiczem. Odejście podstawowych snajperów Nemanji Nikolicia oraz Aleksandara Prijovicia spowodował, że Legia pozostała bez napastnika. W trwającym okienku co prawda ”Wojskowi” pozyskali już zawodnika na tę pozycję, ale Nigeryjczyk Daniel Chima Chukwu może być za słabym wzmocnieniem.

 

Legia za duet Nikolić – Prijović otrzyma około pięć milionów euro, więc właściciele klubu będą mieli z czego wydawać. Parę dni temu prezes Bogusław Leśnodorski zdradził, że zamierza ściągnąć na Łazienkowską dwóch reprezentantów. Jednym z nich jest Wilczek. Polak przed rokiem trafił do Boendby IF i to była jedna z jego lepszych decyzji. W Danii 28-latek stanowił o sile swojego zespołu. W trwającym sezonie  rozegrał 28 spotkań, strzelił 14 goli i miał 10 asyst.

 

Kontrakt Wilczka z klubem z Kopenhagi wygasa dopiero w czerwcu 2019 roku. To jednak może nie powstrzymać Legii przed zakupem napastnika.