PNA: Pierwsze zwycięstwo drużyny Kasperczaka!

Reprezentacja Tunezji prowadzona przez Henryka Kasperczaka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Narodów Afryki. Podopieczni polskiego szkoleniowca 2:1 pokonali reprezentację Algierii 2:1.

Kadra Kasperczaka nie była faworytem w meczu Algierią. W swojej grupie przed turniejem mało kto dawał im szanse na wyjście z grupy. Tunezja ma zdecydowanie mniejszy potencjał i słabszych jakościowo piłkarzy niż Senegal czy wspomniana Algieria.

Listy Pustyni w pierwszej części meczu mieli swoje sytuacje, ale byli nieskuteczni. Swoje dobre sytuacje marnowali Islam Slimani i Riyad Mahrez. Zemściło się to w drugiej połowie. Wtedy jak strzelać gole pokazał swoim kolegom stoper Algierii, Aissa Mandi. Tylko, że trafił nie do właściwej bramki… Po kilkunastu minutach było już 2:0. Kolejny raz przy to Algierczycy pomogli zawodnikom Kasperczaka. Po faulu w polu karnym arbiter odgwizdał rzut karny, który wykorzystał Naim Sliti.

Lisy Pustyni było stać jedynie na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry Sofiane’a Hanniego.

Tunezja w pierwszym meczu PNA przegrała 0:2 z Senegalem. W ostatnim grupowym spotkaniu zmierzy się z reprezentacją Zimbabwe.

Algieria - Tunezja 1:2 (0:0)