Poznaliśmy terminarz gier polskich siatkarek w finałach mistrzostw Europy

Siatkówka

Polskie siatkarki poznały terminarz gier podczas mistrzostw Europy 2017, które na przełomie września i października zostaną zorganizowane w Azerbejdżanie i Gruzji.

Podopieczne Jacka Nawrockiego będą rywalizowały w grupie A - która swoje mecze rozgrywać będzie w Baku - i zagrają kolejno z: Niemcami (22 września), Węgrami (23 września) i Azerbejdżanem (24 września).

 

Losowanie grup finałowych turnieju odbyło się w listopadzie w stolicy Azerbejdżanu.  W grupie B (Tbilisi) zagrają: Gruzja, Włochy, Chorwacja i Białoruś; w grupie C (Baku): Rosja, Turcja, Bułgaria i Ukraina; w grupie D (Ganja/Goygol): Serbia, Holandia, Belgia i Czechy.

 

 

Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinału, a zespoły z drugich i trzecich lokat zagrają w dodatkowym meczu o miejsce w ćwierćfinale. Spotkania półfinałowe zaplanowane zostały na 30 września, a mecze o medale -  1 października.

 

Poprzednie mistrzostwa Europy zorganizowały w 2015 roku Holandia i Belgia. Tytuł wywalczyła reprezentacja Rosji, która w finale pokonała Holandię 3:0.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze