Do takich niewątpliwie można zaliczyć wyniki meczu pierwszoligowej Wisły Warszawa z Eneą PTPS Piła. Zawodniczki Wisły po emocjonującym i obfitującym w wiele zmian akcji tie-breaku pokonały 8. Ekipę Orlen Ligi. Teraz liderki pierwszej ligi czeka niełatwe zadanie, w ćwierćfinale zmierzą się z liderem Orlen Ligi Chemikiem Police, który bez problemów pokonał ŁKS Commercon Łodź 3:0.

 

„Cieszymy się, że nasza przygoda z Pucharem Polski trwa dalej. Jesteśmy w ćwierćfinale i zagramy z Chemikiem Police, a ten klub jest marką samą w sobie” - mówiła po meczu kapitan stołecznego zespołu Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

 

Ciężką przeprawę z innym pierwszoligowcem miała drużyna Developres SkyRes Rzeszów. Mecz w Wieliczce z miejscowym WTS zakończył się dopiero w tie-breaku. Pięć setów potrzeba było także w Legionowie, by wyłonić zwycięzcę rywalizacji 1/8 finału. Miejscowa drużyna  prowadziła w meczu 2:0, jednak nie wykorzystała swojej okazji. Jak się okazało w decydującej partii lepsze okazały się siatkarki Budowlanych Toruń, które w kolejnej rundzie zmierzą się z drużyną z Rzeszowa.

 

Szybko 1/8 finału na swoja korzyść rozstrzygnęły Impel Wrocław oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Wrocławianki 3:0 pokonały BKS Profi Crdeit Bielsko-Biała, Tauron w trzech setach pokonał Pałac Bydgoszcz.

 

Skład ćwierćfinałów uzupełniły Polski Cukier Muszynianka, który pokonał 3:2 Atom Trefl Sopot oraz Grot Budowlani Łódź.

 

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 1 lutego. Finały w dniach 4-5 lutego odbędą się w Zielonej Górze.

 

Zestaw par spotkań 1/4 finału:

 

Wisła Warszawa - Chemik Police
Developres SkyRes Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń
Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna