Australian Open: Łatwy awans Muguruzy do 1/8 finału

W zeszłym roku Garbine Muguruza zakończyła udział w Australian Open na trzeciej rundzie.

Rozstawiona z numerem siódmym Hiszpanka Garbine Muguruza nie miała kłopotów z awansem do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. W piątkowym pojedynku trzeciej rundy pokonała w Melbourne Anastasiję Sevastovą z Łotwy (nr 32.) 6:4, 6:2.

Pierwszy set zaczął się od niespodziewanego prowadzenia Łotyszki 2:0, ale później faworyzowana Hiszpanka - znów grająca z bandażem na udzie - wygrała pięć kolejnych gemów. Przy prowadzeniu 5:2 nie wykorzystała setbola, następnie przegrała dwa gemy, ale ostatecznie zwyciężyła 6:4.

Mniej emocji było w drugiej partii. Triumfatorka French Open z 2016 roku prowadziła już 4:0 i 5:1, by ostatecznie wygrać 6:2. Pojedynek trwał zaledwie godzinę i trzy minuty.

W 1/8 finału rywalką Muguruzy będzie Rumunka Sorana Cirstea. Lepsza zawodniczka z tej pary zagra w ćwierćfinale z liderką światowego rankingu Niemką Angelique Kerber lub Amerykanką CoCo Vandeweghe.