HMME hokeistek na trawie: Polska lepsza od Austrii po zaciętym boju

Polskie hokeistki na trawie pokonały Austrię 3:2 (0:2) w swoim drugim meczu halowych młodzieżowych mistrzostw Europy (U-21), rozgrywanych w Wiedniu. W sobotę na zakończenie fazy grupowej podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego zmierzą się ze Szwajcarią.

Polki turniej w Wiedniu rozpoczęły od porażki 0:3 z Białorusią, ale dzięki zwycięstwu nad gospodyniami mistrzostw zachowały szanse na awans do półfinału. Pojedynek z Austriaczkami nie układał się po myśli biało-czerwonych, lecz krótko po przerwie zdobyły trzy bramki w ciągu czterech minut i skromne prowadzenie utrzymały do końcowej syreny.

"Jestem niezwykle szczęśliwy ze zwycięstwa, choć pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fatalna. To był bardzo ważny mecz i teraz jesteśmy bliżej półfinału. Jutro gramy ze Szwajcarią i myślę, że stać nas na wygraną w spotkaniu ze Szwajcarią" - powiedział trener polskiej reprezentacji Krzysztof Rachwalski.

W innym meczu grupy B Białoruś zremisowała ze Szwajcarią 2:2 (1:0). W tabeli liderem są Białorusinki (4 pkt), przed Polkami (3), Szwajcarkami (2) i Austriaczkami (1). W grupie A prowadzą Czeszki i Włoszki (po 4 pkt) przed Rosjankami (3) i Turczynkami (0). Do półfinału awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup, pozostała czwórka zagra o lokaty 5-8. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Polskie hokeistki to wicemistrzynie Starego Kontynentu sprzed dwóch lat, ale w obecnym składzie występują tylko cztery zawodniczki z tamtego turnieju. Tytułu bronią Rosjanki.

Polska - Austria 3:2

Bramki dla Polski: Anita Plewa 21', 25', Bianca Strubbe 22'